tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Przedszkole za euro

 
Z początkiem maja w gminie Sławno rozpoczną działalność trzy świetlice przedszkolne

Na początku maja swoją działalność wznawia świetlica przedszkolna przy PSP w Kunicach. Jednocześnie uruchomione zostaną dwa nowe przedszkola - w Kozeninie i Celestynowie. Na ich utworzenie oraz prowadzenie przez najbliższe 20 miesięcy gmina Sławno pozyskała środki unijne, a placówki obejmą opieką 115 dzieciaków.
Projekt zakładający uruchomienie i prowadzenie trzech świetlic przedszkolnych gmina Sławno złożyła na konkurs ogłoszony w ramach poddziałania „Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na jego realizację pozyskała 1.071.224 zł dofinansowania, sama dołoży niespełna 20 tys. zł. Na jednego przedszkolaka przypadnie 9.488 zł. Umowa na dofinansowanie projektu została już podpisana, a w najbliższych dniach gmina ogłosi przetargi na prowadzenie placówek.
W ramach projektu wznowiona zostanie działalność świetlicy przedszkolnej w Kunicach. Kolejne dwa przedszkola uruchomione zostaną przy szkołach podstawowych w Kozeninie i w Celestynowie. Wcześniej przeprowadzone będą remonty pomieszczeń przeznaczonych na przedszkola, sale trzeba będzie odpowiednio wyposażyć. Dlatego na uruchomienie placówek trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni. Najprawdopodobniej placówki ruszą od 3 maja. Wkrótce powstaną też przy nich place zabaw. Z pozyskanych środków unijnych będą prowadzone przez 20 miesięcy, bez przerw wakacyjnych, a więc do końca 2011 roku. W każdej ze świetlic będzie się uczyć 25 dzieciaków, a z chwila odejścia starszaków do zerówki bądź pierwszej klasy ich miejsca zastąpią dzieci młodsze. W sumie w trakcie realizacji projektu przedszkola obejmą opieką 115 dzieci w wieku od 3 do 5 lat.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (665) z dnia 9 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »