tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Przedszkolaki śladami Tytusa

 
Ekspozycja ?Tytus ? najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej ? czyli historia Tytusa, Romka i A?Tomka?, przygotowana przez Wojciecha Łowickiego, prezentuje niezwykle popularny kilkanaście lat temu komiks

4 listopada w Muzeum Regionalnym odbyło się otwarcie wystawy ?Tytus ? najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej ? czyli historia Tytusa, Romka i A?Tomka?. To niewątpliwie najbardziej znany polski komiks. Do dziś wydrukowano ponad dziesięć milionów egzemplarzy książeczek z przygodami dwóch chłopców i małpy Tytusa. Pierwsze odcinki pojawiły się w ?Świecie Młodych? w 1957 roku i od tego czasu te trzy postaci towarzyszą nieprzerwanie wielu pokoleniom czytelników, a autor Henryk Jerzy Chmielewski, czyli Papcio Chmiel, wymyśla nowe historie. Na wernisażu gościły dzieci z Przedszkola nr 2 wraz z opiekunkami. Pogadankę na temat komiksu poprowadził Adam Grabowski. Przedstawił również przedszkolakom losy głównych bohaterów, zdefiniował pojęcie ?harcerz?, opowiedział także o autorze komiksu oraz zapoznał z eksponatami wystawy. Można było obejrzeć między innymi sentymentalną opowieść o życiu autora komiksu: ?Urodziłem się w Barbakanie?, parodię autorstwa Bartosza Słomki pod tytułem ?Tyfus, Homek i Erotomek?, kolorowanki dla dzieci ?Malujemy Tytusa?.
Na koniec spotkania przygotowano dla dzieci konkurs na kolorowankę, przedstawiającą losy głównych bohaterów komiksu. Zwycięzcy otrzymali od dyrektora muzeum Tomasza Łuczkowskiego upominki, które będą przypominać wyprawę do muzeum.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (748) z dnia 11 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »