tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Przed nimi Turcja i Wielka Brytania

 
Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy dopiero wróciła z Portugalii, a tu czas rozpoczynać przygotowania do kolejnych wyjazdów. W bieżącym roku kalendarzowym uczniów czekają jeszcze dwie wyprawy ? w październiku do Turcji i w listopadzie do Wielkiej BrytaniiKoordynatorzy międzynarodowego projektu, w którym uczestniczy ZSP. Druga z lewej w górnym rzędzie Ilona DługoszMimo że powrót z Porto nastąpił bardzo niedawno, koordynatorka międzynarodowego projektu ?Waste not, want not? Ilona Długosz oraz Monika Machula mają już szczegółowy harmonogram wizyty w Turcji. Jeżeli nie nastąpią żadne nieprzewidziane przeszkody, pobyt nad Bosforem odbędzie się w terminie 12?20 października.
Wszystkie grupy zobowiązane są do przylotu tego samego dnia, co jest niezwykle ważne, ponieważ pierwsze trzy dni będą przeznaczone na poznanie Stambułu. Znamy już plan zwiedzania, który przedstawia się imponująco. Uczestnicy wyjazdu zwiedzą wszystko, co warto zobaczyć w największym mieście Turcji ? Błękitny Meczet, Kościół Mądrości Bożej, pałac Topkapi, cieśninę Bosfor i mnóstwo innych ciekawych miejsc.
Po tętniącym życiem sercu Turcji uczniowie pojadą do Osmaneli ? miejscowości, w której znajduje się goszcząca szkoła. Tutaj ? podobnie jak w Portugalii ? zostaną zakwaterowani u miejscowych rodzin a nauczyciele w hotelu.
Przez cały tydzień uczestnicy będą realizować różne formy tzw. activities, związane założeniami projektu. Znajdzie się również czas na poznawanie najbliższej okolicy. Zaplanowane są wycieczki do Oylat Thermal Resort koło Bursy (koniecznie trzeba zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe), Iznik ? dawnego ośrodka wczesnego chrześcijaństwa oraz najpiękniejszych płytek ceramicznych oraz Pamukkale, który słynie z wapiennych osadów i parku narodowego, objętego patronatem UNESCO.
Pomimo tego, że plan wyjazdu jest bardzo napięty, uczniowie na pewno znajdą czas na poznanie tureckich rodzin, tradycji, kultury oraz nawiązanie kolejnych przyjaźni.
Już teraz do szkolnej koordynatorki ustawia się kolejka chętnych na wyjazd. W niedługim czasie zostaną ogłoszone wyniki naboru na wyjazd.
Wszystkim zainteresowanym życzymy powodzenia w eliminacjach. Z dobrych źródeł wiemy, że o udział w wyjeździe do Turcji mogą się starać również przyszli uczniowie klas pierwszych, którzy rozpoczną naukę w ZSP od nowego roku szkolnego.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (775) z dnia 18 Maja 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »