tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Promocja na Agrotravel 2011

 
Od 15 do 17 kwietnia odbywały się w Kielcach III Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki ?Agrotravel? organizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Wśród wystawców była Lokalna Grupa Działania ?Nad Drzewiczką?

Interesujący program imprez towarzyszących przyciągnął na targi ogromną liczbę zwiedzających, potencjalnych turystów oraz przedstawicieli instytucji specjalizujących się w sprzedaży usług turystycznych w kraju i za granicą. Organizatorzy przewidzieli m.in. jarmark rękodzielnictwa, konkursy, prezentacje oferty wypoczynku na wsi przez krajowych i zagranicznych wystawców, karczmy regionalne oraz ?Scenę kultury?, na której prezentowały się zespoły folklorystyczne.
Podobnie jak w ubiegłym roku stoisko naszego województwa zostało przygotowane przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego (KSOW) wraz z Departamentem Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. Do udziału w trzeciej edycji targów zaproszono m.in. Lokalną Grupę Działania ?Nad Drzewiczką?. Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku LGD promowała wypoczynek w Łódzkiem i gminie przy współudziale Koła Gospodyń Wiejskich ?Radziczanki?. Tym razem na pierwszy dzień targów zgłosiła KGW Strzyżów pod kierunkiem Doroty Kasickiej, natomiast na drugi Zespół Pieśni i Tańca ?Drzewiczanie? pod opieką Aliny Szymańskiej. Trzeba przyznać, że oba zespoły przygotowały się do imprezy znakomicie.
? Odwiedzającym nasze stoisko udostępniliśmy broszury informujące o atrakcjach turystycznych regionu, smycze, czapeczki, płyty oraz mapy turystyczne gminy i miasta Drzewica ? mówi kierowniczka biura LGD Monika Kalużna. ? Ale oczywiście to nie wszystko. Nasze stoisko przyciągało kolorami, bogatą ofertą oraz gościnnością. Nie dziwi więc fakt, że przy pięknie udekorowanych ladach tworzyły się długie kolejki gości.
Gospodynie w strojach ludowych serwowały regionalne specjały: pierogi z mięsem i grzybami, kapustę z grochem, pyzy, bigos, masło robione metodą tradycyjną oraz świeży twaróg. Nie zabrakło znakomitych wędlin oraz pysznych ciast.
Wzrok przyciągały wykonane przez twórczynie ludowe kwiaty z bibuły, kolorowe pisanki oraz wielkanocne palmy. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również inne ozdoby wielkanocne ? wykonane metodą szydełkową zajączki, baranki itp. Na tle folkloru ziemi opoczyńskiej wyeksponowano rzeźby autorstwa Andrzeja Fiedoruka.
Zespół Pieśni i Tańca ?Drzewiczanie? miał możliwość występu w ramach ?Sceny kultury?. Przed liczną publiką zaprezentował się wyśmienicie i otrzymał gromkie brawa. Ale nie był to jedyny występ ?Drzewiczan?. Świetnie usytuowane stoisko LGD dawało okazję do występów także poza oficjalną sceną. Grupa kilkakrotnie przedstawiała swój repertuar przyciągając w ten sposób zwiedzających. Do naszych artystów stopniowo dołączały kolejne zespoły, które przybyły na targi wraz z innymi LGD z województwa łódzkiego (LGD ?Podkowa?, LGD ?Ziemia Wieluńska?), ale nie tylko. Wszyscy razem tworzyli jedną barwną grupę.
Imprezie towarzyszyła międzynarodowa konferencja ?Wiejski produkt turystyczny ? doświadczenia i wyzwania?. LGD ?Nad Drzewiczką? tu także miała swoich reprezentantów. Byli nimi prezes Andrzej Krzyżanowski oraz członek zarządu Witold Chotecki. W trakcie sympozjum dokonano oceny turystyki wiejskiej w kontekście rozwoju obszarów wiejskich i wskazano nowe podejście, które ma sprzyjać rozwojowi tej gałęzi gospodarki. Jest ono oparte na profesjonalnej obsłudze klientów i skutecznej promocji. W ramach konferencji odbyły się również wyjazdy studyjne, których uczestnicy odwiedzili najatrakcyjniejsze zakątki ziemi kieleckiej.
? Powodem organizowania targów jest ciągle rosnące zainteresowanie turystyką na terenach wiejskich. Dla zwiedzających to szansa zapoznania się z kulturą naszego kraju i sztuką ludową oraz możliwość wyboru miejsca wypoczynku. Targi stanowią również okazję do doskonałej zabawy oraz degustacji lokalnych i regionalnych produktów kulinarnych ? podsumowała Monika Kalużna. ? Miejmy nadzieję, że w czasie Agrotravel 2011 na tyle zainteresowaliśmy potencjalnych turystów, że zechcą oni bliżej poznać nasz region i zobaczyć z bliska jego atrakcje turystyczne.

foto: Świetna promocja w wykonaniu ZPiT ?Drzewiczanie?


foto: Na stoisku LGD gospodynie ze Strzyżowa


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (719) z dnia 22 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »