tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Profilaktyka w Radomiu

 
Sztuka teatralna z przesłaniem i zabawa na kręgielni złożyły się na profilaktyczny wyjazd drzewickich gimnazjalistówRywalizacja na radomskiej kręgielniW ramach realizacji programu profilaktycznego Gimnazjum im. Jana Pawła II uczniowie klas IId i IIe wraz z nauczycielkami Anną Walasik, Justyną Bombą i Katarzyną Czarnecką uczestniczyli w wycieczce do Radomia. Głównym celem wyjazdu był spektakl ?Pamiętnik narkomanki? w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego
Sztuka opowiadała o dramatycznej walce z uzależnieniem i życiu w cieniu śmierci, o odwadze, sile i nadziei. Prawdziwe i bardzo osobiste wyznania dziewczyny przeplatano poetyckimi piosenkami Edwarda Stachury.
Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem gry aktorki Patrycji Zywert. Po raz pierwszy uczestniczyli w spektaklu na Małej Scenie Kameralnej, gdzie do głosu dochodzi także publiczność. Nic dziwnego, że przedstawienie wzbudziło w nich wiele emocji i refleksji, czego wyrazem była gorąca dyskusja po przedstawieniu.
Skuteczna profilaktyka uzależnień ma również na celu kształcenie postaw prozdrowotnych. Jednym ze sposobów jest przedstawienie alternatywnych i atrakcyjnych dla młodych ludzi sposobów spędzania wolnego czasu. Zgodnie z tym założeniem następnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Rozrywki MK Bowling, gdzie gimnazjaliści mogli pograć w kręgle.
Rywalizacja na kręgielni, zgodnie z zasadami fairplay, przyniosła wszystkim mnóstwo radości. Godzina minęła w mgnieniu oka a zadowoleni uczniowie już zapowiedzieli udział w kolejnej takiej wycieczce.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (749) z dnia 18 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »