tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Procesja w deszczu

 
W czwartek, 30 maja w dzień jednego z najstarszych i najważniejszych świąt w Kościele katolickim w całej Polsce odbywały się tradycyjne procesje. W Opocznie w procesji uczestniczył tłum wiernych

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywana też Bożym Ciałem, obchodzona jest zawsze w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej. Rozpoczęła ją msza, celebrowana przez ks. bpa Adama Odzimka, która zgromadziła wiernych ze wszystkich opoczyńskich parafii. Już od kilku lat procesje w naszym mieście podążają na przemian z kościoła pw. Podwyższenia Krzyża do kościoła św. Bartłomieja i na odwrót. W tym roku kolorowy orszak wyruszył z kościoła św. Bartłomieja. Na początku procesji szli wierni ze sztandarami, wspólnoty religijne oraz dzieci sypiące kwiatki. Orszak zatrzymywał się przy czterech ołtarzach przygotowanych przez strażaków, kolejarzy i Ruch Rodzin Nazaretańskich, rzemieślników oraz parafian z kościoła Podwyższenia Krzyża. Przy każdym z ołtarzy uroczystość uświetniły swym śpiewem chóry z poszczególnych parafii. Ksiądz biskup przy szpitalu skierował szczególne słowo pociechy i nadziei do chorych i tych, którzy się nimi opiekują, a na zakończenie podziękował wszystkim za obecność i świadectwo żywej wiary.
Po celebrze wierni zrywali gałązki z brzózek, które mają chronić ponoć przed uderzeniem pioruna i ogniem oraz mają zapewnić szczęście przez cały rok.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (830) z dnia 7 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »