tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Problemy z toaletami

 

Już nie raz na łamach naszego tygodnika poruszaliśmy kwestię brakujących toalet publicznych w naszym mieście. Tym razem sprawa dotyczy braku toalet dla klientów w supermarketach. Większość tych sklepów nie bierze pod uwagę naturalnych potrzeb klientów. A przecież kłopoty żołądkowe mogą dopaść człowieka w każdej sytuacji i bez względu na wiek. Niestety, w supermarketach nie ma toalet przeznaczonych dla klientów, choćby płatnych. Są toalety, ale tylko dla personelu, który rzadko udostępnia klucze klientom będącym w potrzebie.
Skontaktowaliśmy się z sanepidem. Okazuje się, że zgodnie z rozporządzeniem z 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, supermarkety nie muszą posiadać toalet dla klientów. Zgodnie z rozporządzeniem wymóg ten dotyczy sklepów wielkopowierzchniowych, które zgodnie z przepisami powinny mieć powyżej 300 lub 400 m2. Żaden z opoczyńskich supermarketów nie jest takim sklepem. W takiej sytuacji klientom nie pozostaje nic innego jak w razie potrzeby, prosić w danym sklepie o udostępnienie klucza do toalety służbowej.
Przy okazji warto przypomnieć, że w mieście jest jeden szalet miejski na placu Strażackim. Trudno jednak wymagać, by mieszkańcy znajdujący się w rejonie choćby ul. Biernackiego w razie potrzeby przemieszczali się do szaletu miejskiego.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (917) z dnia 13 Lutego 2015r.
W dziale Opoczno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »