tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Prezydent odznaczył Hubala

 
Za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski pośmiertnie uhonorowano Henryka Dobrzańskiego–HubalaHenryk Sobierajski odbiera odznaczenie z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego (foto: Kancelaria Prezydenta RP)


We wrześniu w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość odznaczenia dwudziestu zasłużonych uczestników wojny obronnej 1939 roku. Z grupą kombatantów spotkał się prezydent Bronisław Komorowski, który wręczył im osobiście lub przekazał na ręce rodzin ordery i odznaczenia państwowe.
W gronie wyróżnionych znalazł się major Henryk Dobrzański–Hubal, który został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. Z wnioskiem o uhonorowanie Hubala wystąpił prof. Witold Modzelewski, wielki sympatyk dokonań majora. Z rąk prezydenta Komorowskiego krzyż odebrał wnuk Henryka Dobrzańskiego – Henryk Sobierajski.
– Wielkim zaszczytem jest możliwość wręczenia wyróżnienia rodzinie Henryka Dobrzańskiego, legendarnego majora Hubala. Jest to ukłon w imieniu całego narodu dla tego pierwszego partyzanta polskiego – mówił prezydent. – Każdy z nas pewnie wspomina w rodzinie ojca, dziadka, żołnierza, partyzanta, powstańca. Hubal jest uosobieniem naszej zbiorowej pamięci o tych, którzy toczyli walkę w warunkach beznadziejnych, dając dowód, że nigdy nie należy tracić nadziei.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (694) z dnia 29 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »