tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Prezes FML w Brukseli

 Radosław Rzeźnik w siedzibie Parlamentu Europejskiego


Urząd Marszałkowski przeznaczył 3 mln zł na dofinansowanie modernizacji istniejącej sieci melioracyjnej w województwie łódzkim. Pieniądze trafią również do naszego powiatu.
Dotacje z przeznaczeniem na modernizację sieci melioracyjnej przyznano 100 spółkom wodnym z 18 powiatów województwa łódzkiego. Środki zostaną przeznaczone m.in. na udrożnienie rowów melioracyjnych i naprawę urządzeń drenarskich. Dzięki temu zwiększy się ochrona wielu gmin przed zalaniem i podtopieniami. Prace mają być wykonane do końca października.
Do spółek wodnych powiatu opoczyńskiego trafi w sumie 138.494 zł. Najwięcej, bo aż 105.368 zł przyznano Gminnej Spółce Wodnej w Sławnie. Spółka w Poświętnem otrzyma 15.779 zł. Pozostałe spółki otrzymają już mniejsze, sięgające zaledwie kilku tysięcy kwoty. Gminnej Spółce Wodnej w Drzewicy przyznano 2.576 zł, a w Paradyżu ? 3.960 zł. Środki trafią również do Spółki Wodnej w Ostrowie (5.301 zł) oraz do Spółki Wodnej w Różannie (5.510 zł).
Przy okazji informujemy, że w ramach wsparcia wypoczynku dzieci i młodzieży przez Łódzkiego Kuratora Oświaty dotacje w wysokości 2.300 zł otrzyma Komenda Hufca Opoczno. Środki te zostaną przeznaczone na organizację obozu harcerskiego. Odbędzie się on od 7 do 18 lipca w Dworniku, pod hasłem ?W stulecie ZHP szukamy śladów harcerstwa?. W obozie weźmie udział 50 osób.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (722) z dnia 13 Maja 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »