tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Prawie gotowa

 
Choć pierwotnie zakładany termin zakończenia budowy północno–zachodniej obwodnicy mija w lipcu przyszłego roku, droga ma być gotowa już w listopadzie

Trwają prace przy budowie północno–zachodniej obwodnicy Opoczna dla drogi krajowej nr 12 i drogi wojewódzkiej nr 723, zwanej potocznie małą obwodnicą. Kosztem 7 mln zł powstają odcinki łączące ul. Przemysłową z ul. Inowłodzką oraz ul. Świerkową z ul. Przemysłową.
Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Erbedim” z Piotrkowa Trybunalskiego, które zaproponowało najkorzystniejszą cenę – 7 mln zł. Tym samym koszt zadania okazał się o 3 mln zł niższy niż początkowo zakładano. Zadanie w 75% zostało dofinansowane środkami z Unii Europejskiej.
Prace przy budowie małej obwodnicy rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Zgodnie z umową miały się zakończyć dopiero w lipcu 2011 roku. Jednak wykonawca w trakcie realizacji zadania zaproponował znaczne skrócenie terminu wykonania prac. W związku z tym zmieniono harmonogram prac i terminów płatności. Drogi mają być gotowe do końca listopada.
Przypomnijmy, że ramach zadania powstają dwie równoległe drogi położone na północnych i południowych krańcach osiedla Ustronie. Budowa ul. Przemysłowej do ul. Inowłodzkiej pochłonie 5.248.712,83 zł. Z kolei przedłużenie ul. Świerkowej do ul. Przemysłowej wraz z kanalizacją deszczową będzie kosztować 1.792.072,84 zł. W sumie budowane są dwa nowe odcinki dróg o łącznej długości 2,305 km. Piotrkowska firma wykonała już większość robót – po przeprowadzeniu niezbędnych prac ziemnych wykonano kanalizację deszczową i podbudowę drogi. Obecnie trwają prace związane ze stabilizacją i wzmocnieniem podłoża. Wkrótce położona zostanie nowa nawierzchnia. Wykonawca zbuduje również chodniki i zjazdy.
Inwestycja ma dla Opoczna ogromne znaczenie. Przede wszystkim, nim powstanie obwodnica Opoczna w ciągu drogi krajowej nr 12, nowe drogi pozwolą chociaż na częściowe wyprowadzenie ciężkiego ruchu z centrum miasta. Nowe odcinki będą też miały wpływ na rozwój gospodarki, otworzą bowiem dostęp do terenów inwestycyjnych położonych w tym rejonie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (683) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »