tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Prawie dwa tygodnie bez ciepłej wody

 
Awaria wymiennika ciepła w kotłowni w Drzewicy

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o braku ciepłej wody na osiedlu Bolesława Chrobrego w Drzewicy. Awaria wymiennika ciepła w miejscowej kotłowni, która od niedawna należy do spółki Energetyka Cieplna miasta Skarżysko–Kamienna, nastąpiła 14 stycznia. Od tego czasu z kranów leciała tylko zimna woda.
Sprawa przeciągała się w czasie, bo do usunięcia awarii potrzebny był nowy wymiennik, którego firma ze Skarżyska nie posiada. Część trzeba było sprowadzić z zagranicy. Z informacji, jakie otrzymała spółdzielnia mieszkaniowa, wynikało, że awaria zostanie usunięta w piątek, 21 stycznia, o czym zresztą pisaliśmy. Niestety, tego dnia wody nadal nie było. Na tablicach ogłoszeniowych pojawiło się tylko pismo od Energetyki Cieplnej.
Mieszkańców poinformowano, że „dwustopniowy wymiennik ciepła uległ takiej awarii, że jego naprawa jest niemożliwa” (cytat nadaje się do Teleexpresu). EC zamówiła część bezpośrednio u producenta w firmie Dantoss. Uzyskała potwierdzenie, że wymiennik jest dostępny w Danii i będzie dostarczony 20 stycznia. Niestety, nie dotarł na czas. „Po naszych wielu interwencjach mamy potwierdzenie, że będzie dostarczony 25 stycznia. Zatem uruchomienie ciepłej wody może nastąpić 26 stycznia” – czytamy dalej. Jednocześnie firma dodaje, że zastosowanie innych zamienników nie było możliwe bez przeróbki całego węzła, i przeprasza mieszkańców.
A ci nie chcą przeprosin, tylko ciepłej wody! Są oburzeni i nie ma się co dziwić, bo awarie mogą się zdarzyć, ale jest niedopuszczalne, żeby ich usuwanie trwało prawie dwa tygodnie!
Kiedy oddajemy ten tekst do druku (środa, 26 stycznia godz. 14.00) ciepłej wody na osiedlu jeszcze nie ma, ale podobno firma ze Skarżyska działa. Mamy więc nadzieję, że awaria została wreszcie usunięta.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 4 (707) z dnia 28 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »