tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe tel ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 "Pozytywista Roku 2012"

 
Piotr Rzepka ? strażak z Wygnanowa (gm. Opoczno) uhonorowany został medalem w konkursie


17 kwietnia w Auli Kryształowej SGGW ogłoszono zwycięzców i wyróżnionych w honorowym, ogólnopolskim konkursie "Pozytywista Roku", promującym polską przedsiębiorczość oraz zaangażowanie w sprawy społeczne. Do edycji za rok 2012 zgłoszono 191 kandydatów, z czego do finału przeszło 46 z nich. W tej grupie znalazł się przedsiębiorczy i zaangażowany społecznie strażak, Piotr Rzepka z Wygnanowa.
Piotr Rzepka został wyróżniony w kategorii "Wizja i przywództwo" za zasługi w działalności społecznej na rzecz rozwoju OSP w Wygnanowie, bezpieczeństwa mieszkańców, kultywowania tradycji i współpracy z młodzieżą, wizję rozwoju oraz przedsiębiorczość w pozyskiwaniu funduszy i organizowaniu imprez plenerowych.
Piotr Rzepka dziś jest na emeryturze, ale nieprzerwanie działa na rzecz swojej lokalnej społeczności. W latach 1972?1999 był strażakiem zawodowym KP PSP, od 1972 roku jest członkiem OSP, w której od 1998 roku był naczelnikiem jednostki, a od 1996 r. prezesa zarządu OSP.
Był inicjatorem budowy oraz modernizacji obecnych obiektów strażnicy OSP w Wygnanowie, jak również wyposażenia jednostki w 4 samochody ratowniczo?gaśnicze. W obecnej chwili aktywnie współpracuje z dwoma Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi, jest również współtwórcą wielu sukcesów sportowych OSP zarówno na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Wykazał się m.in. wyjątkową ofiarnością i odwagą, aktywnie uczestnicząc w działaniach związanych w 2011 roku z usuwaniem skutków kataklizmu, podczas którego trąba powietrzna spustoszyła znaczną część zabudowań gmin: Białaczów, Żarnów oraz Paradyż. Jego wiedza i ogromne zaangażowanie umożliwiły bardzo szybkie dotarcie do każdej z potrzebujących osób, ratując ich mienie, a także dobytek. O jego wysokim profesjonalizmie podczas tych działań świadczą liczne podziękowania zarówno od władz samorządowych, jak i samych mieszkańców.
Piotr Rzepka odebrał honorowy medal podczas uroczystej gali w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie z rąk (od lewej): prof. dr hab. Wiesława Bielawskiego ? prorektora SGGW, ks. prałata Józefa R. Maja, Pawła Golca ? przewodniczącego kapituły konkursu, fundatora Fundacji Braci Golec, wokalisty "Golec uOrkiestry" oraz dr Stanisława Kluza ? byłego ministra finansów, pierwszego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (824) z dnia 26 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »