tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Finanse

 Pozyskują dla straży pożarnej

 

Cztery gminy z naszego powiatu ubiegają się o środki unijne dla straży pożarnej. W tym celu złożyły wnioski w ramach działania "Zagrożenia środowiska" Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2007?2013. Wartość całkowita złożonych przez nich projektów przekracza 5 mln zł.
Gminy Białaczów, Mniszków i Drzewica planują zakup pojazdów ratowniczo?gaśniczych. Samorządy z Białaczowa i Drzewicy chcą kupić po jednym wozie ? dla OSP w Petrykozach i OSP w Drzewicy. Oba będą kosztować około 700 tys. zł, a ewentualne dofinansowanie wyniesie około 600 tys. zł. Gmina Mniszków liczy na więcej, chce bowiem zmodernizować cały tabor OSP w gminie. Zadanie będzie kosztować prawie 2 mln zł, władze gminy wnioskowały o 1,6 mln zł dofinansowania. Z kolei władze Opoczna planują przy współudziale środków unijnych stworzyć zintegrowany system bezpieczeństwa gminy. Projekt wartości 1,75 mln zł ma szanse na dotację w wysokości 1,5 mln zł.
W naborze przeprowadzonym od 24 sierpnia do 25 września do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi wpłynęło 41 wniosków. Łączna wartość całkowita projektów przekracza 45 mln zł, a wnioskowane dofinansowanie wynosi 38,5 mln zł. Na dofinansowanie projektów w ramach tego działania przeznaczono 20 mln zł. Rozstrzygnięcie w styczniu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »