tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Powstaje boisko do plażowej piłki nożnej

 
Przy opoczyńskim zalewie budowany jest nowy obiekt sportowyPrace przy wytyczaniu terenu boiska do plażowej piłki nożnej


Rozpoczęły się prace związane z wytyczeniem terenu boiska do plażowej piłki nożnej. Obiekt mający służyć mieszkańcom w sezonie wakacyjno?letnim zlokalizowany będzie przy ul. Wałowej, na terenie przylegającym do zalewu. Otwarcie zaplanowano na 29 i 30 czerwca, kiedy to odbędzie się turniej organizowany przez Urząd Miejski, Opoczno Sport Team i Football Academy Opoczno w ramach pikniku rodzinnego "Powitanie lata". Nad opoczyńskim zalewem zorganizowane zostaną ponadto biegi, mające wyłonić najszybszego mieszkańca miasta, o puchar prezesa quimiCer, regaty kajakowe, bieg terenowy o puchar burmistrza Opoczna organizowany przez sekcję biegową OST a także inne atrakcje rekreacyjno?sportowe.
Pierwszy etap prac został wykonany przez uczniów Technikum Budownictwa przy Zespole Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym. W ramach otwartej lekcji praktycznej nauki zawodu, za pomocą nawigacji satelitarnej i oraz teodolitu z dalmierzem i tachymetrem, wyznaczyli oni punkty określające współrzędne narożników boiska. Prace poprzedzone zostały instruktażem geodetów z opoczyńskiego Przedsiębiorstwa Geodezji i Kartografii Zbigniewa Jurowskiego.
Jak podkreślają nauczyciele przedmiotów zawodowych w ZST, Roman Kosewicz i Marian Bednarczyk, tego typu lekcje umożliwiają nie tylko zapoznanie uczniów z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i technik geodezyjnych w szeroko rozumianym budownictwie ale także są odzwierciedleniem rzeczywistych warunków pracy.
Kolejnymi działaniami, które ruszą jak tylko poprawią się warunki pogodowe będą wyrównanie terenu i nawiezienie piasku. Do udziału w tym przedsięwzięciu przyłącza się coraz więcej opoczyńskich firm związanych z branżą ceramiczną, budowlaną i transportową.


spi   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (831) z dnia 14 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »