tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Powrót Oskarów Sportowych

 
Ogólnopolski Konkurs Polskie Oskary Sportowe wraca do kalendarza. Po dwóch niezwykle udanych edycjach w 2008 i 2009 w tym roku odbędzie się trzecia edycja. Honorowy patronat nad imprezą objęła minister sportu i turystyki Joanna Mucha


Organizatorem konkursu jest Fundacja Sportowe Marzenia ? Forum Ludzi Aktywnych. Fundację tworzą ludzie ze sportową pasją, którzy za cel stawiają sobie rozpowszechnianie aktywności fizycznej wśród społeczeństwa.
Idea konkursu powstała w roku 2008 pod patronatem Władysława Bartoszewskiego oraz prof. dr hab. Marka Ziółkowskiego. Założeniem inicjatywy jest wyłonienie oraz nagrodzenie najciekawszych projektów oraz postaci promujących sport, działających przy sporcie i turystyce w Polsce.
W tym roku konkurs i będzie składał się z trzech etapów. Pierwszy etap, rozpoczęty 11 lutego, to czas nadsyłania prac konkursowych. Prace będą przyjmowane w trzech grupach: ?Sport?, ?Turystyka i rekreacja? oraz ?Człowiek i jego dzieło?. Ponadto grupy podzielone są na osiem kategorii.
W grupie ?Sport? do zdobycia będzie pięć statuetek w następujących kategoriach: wydarzenie sportowe, sport dzieci i młodzieży, sport aktywnego seniora, sport osób niepełnosprawnych, sylwetka sportowca.
W grupie ?Turystyka i rekreacja? będą zwycięzcy w dwóch kategoriach: wydarzenie turystyczne i rekreacyjne oraz obiekt turystyczny.
Trzecia grupa, ?Człowiek i jego dzieło?, uwzględnia marketing, promocję oraz sponsoring wydarzenia sportowego.
Drugi etap trwający od 2 marca do 9 kwietnia to czas pracy kapituły konkursu, która wybierze najlepsze i najciekawsze projekty. W skład kapituły wejdą autorytety ze świata sportu, biznesu i kultury.
Do najważniejszego etapu, głosowania internautów, dostanie się maksymalnie dwadzieścia prac z każdej kategorii. Lista zakwalifikowanych prac wraz z prezentacjami tych projektów, umieszczona zostanie na oficjalnej stronie konkursu pod adresem www.oskarysportowe.com.
Po ogłoszeniu listy zakwalifikowanych projektów, odbędzie się decydujący etap konkursu czyli głosowanie internautów. Będzie ono trwać od 15 kwietnia do 31 maja za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej konkursu. Każdy z internautów może oddać on?line jeden głos dziennie na wybrany projekt. To głosy internautów zadecydują, który projekt z każdej kategorii zostanie laureatem trzeciej edycji Polskich Oskarów Sportowych.
Finałem konkursu będzie gala, na której zostaną wręczone statuetki Polskich Oskarów Sportowych. Zostanie zorganizowana w połowie czerwca w Warszawie i wezmą w niej udział m.in. autorzy trzech projektów, które zdobyły najwięcej głosów internautów w każdej z ośmiu kategorii.
Polskie Oskary Sportowe to z pewnością jeden z ciekawszych konkursów w nadchodzącym roku. Będzie doskonałą okazją do promocji sportu, szlachetnych idei sportowych oraz ludzi blisko związanych ze sportem. Stanowi też okazję do zapoznania się ze sportową działalnością gmin i innych instytucji.


spi   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (816) z dnia 1 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »