Powiatowy tenis stołowy

Licealiada 2013/2014

W czwartek, 12 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odbyły się mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych. Zawody zostały zorganizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.
W grupie dziewcząt do rywalizacji zgłosiły się cztery drużyny: ZSP nr 1, ZSP w Drzewicy, ZSO i ZSZ w Żarnowie. Obowiązywał system każdy z każdym. Mistrzostwo powiatu wywalczyły reprezentantki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

Klasyfikacja końcowa:
1. ZSP nr 1, skład: Żaneta Andrychiewicz, Kinga Stępniak, opiekun Łukasz Chmal.
2. ZSZ w Żarnowie, skład: Paulina Laska, Barbara Łakomska, opiekunka Irena Piekutowska.
3. ZSO, 4. ZSP w Drzewicy
W zawodach chłopców walczyły drużyny sześciu szkół: ZSPryw., ZSO, ZSP w Drzewicy, ZST w Mroczkowie Gościnnym, ZSP nr 1 w Opocznie, ZSZ w Żarnowie. Pierwsza faza turnieju miała charakter grupowy. Awans do dalszego etapu uzyskały drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsca w grupach.
Ostatecznie mistrzami powiatu zostali tenisiści z Zespołu Szkół Prywatnych.

Finał

1. ZSPryw., skład: Przemysław Konieczny, Damian Prusek, Tomasz Kryński, opiekun Paweł Machniewski.
2. ZSO, skład: Kamil Jędrasik, Łukasz Nowak, Karol Tatar, opiekun Dariusz Lewndowski.
3. ZSP w Drzewicy, 4. ZST w Mroczkowie Gościnnym, 5?6. ZSZ w Żarnowie, ZSP nr 1
Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary starosty i dyplomy. Sędzią głównym zawodów był nauczyciel wf. Piotr Podogrocki.
Dwie pierwsze drużyny w obu kategoriach wywalczyły awans do eliminacji rejonowych, które odbędą się na początku stycznia w Opocznie.