tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Potwierdzamy

 

W poprzednim numerze pisaliśmy, że w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego opublikowana została uchwała Rady Miejskiej w Opocznie z dnia 26 sierpnia, w sprawie ustalenia opłat za świadczenia w prowadzonych przez Gminę Opoczno przedszkolach i oddziałach przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych. Tymczasem w jednej z lokalnych gazet pojawiła się informacją, że Urząd Wojewódzki zakwestionował tę uchwałę.
My jednak potwierdzamy, że przepisy zawarte w uchwale RM z 26 sierpnia zaczną obowiązywać od 1 grudnia br. Faktycznie Urząd Wojewódzki wszczął postępowanie, w celu kontroli legalności uchwały, ale 22 września. Zastrzeżenia organu budził brak zapisu umożliwiającego zwrot kosztów z tytułu nieobecności dziecka w przedszkolu. Naruszało to zasadę ekwiwalentności świadczeń, zgodnie z którą opłatę wnosi się jedynie za konkretne, zrealizowane świadczenia, przekraczające podstawę programową i w relacji do konkretnych kosztów świadczenia tych usług. Wystarczające wyjaśnienia w tej sprawie złożył burmistrz Jan Wieruszewski, w związku z czym w piątek, 28 października uchwała została opublikowana w Dzienniku Urzędowym.
W Urzędzie Wojewódzkim dowiedzieliśmy się, że jeśli uchwała została opublikowana w Dzienniku Urzędowym, to nie może budzić żadnych zastrzeżeń.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (749) z dnia 18 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »