tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Poszybowały balony

 
W sobotę, 24 marca odbyły się już po raz jedenasty Otwarte Zawody Balonowe

Zawody z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji w zmaganiach udział wzięło dwudziestu trzech miłośników modelarstwa z Łasku, Masłowa, Przygłowa oraz oczywiście gospodarze, czyli uczniowie z Opoczna i okolic. Organizatorem zawodów już od lat jest instruktor MDK, Andrzej Kurowski.
W zawodach mógł wziąć udział każdy. Zawodnicy sprawdzali, który z balonów utrzyma się najdłużej w powietrzu na łąkach w Bukowcu Opoczyńskim.
Balony to bibułkowe modele o różnej wielkości. Zdarzało się, że jedni z najlepszych zawodników utrzymywali je aż dwadzieścia minut w powietrzu. Zwycięzcą zostaje ten, którego balon osiągnie najdłuższy czas przelotu.
W konkursie indywidualnym, w klasie standard, najlepszy wynik ? 2294 punkty uzyskał Bartek Bąk, drugie miejsce z 1526 punktami zajęła Ania Zabicka z Łasku. Miejsce trzecie zajął Jakub Adamczyk (900 pkt), a czwarte Olga Kurowska (780 pkt) z Opoczna.
W klasie open zdobywając 1968 punktów zwyciężył Mikołaj Kalinowski z Opoczna, drugie miejsce zajął Piotr Krupa (1075 pkt), trzecie Bartek Bąk (349 pkt) z Łasku, a czwarte Damian Borycki (360 pkt) z Masłowa.
O nagrodę walczyły też poszczególne drużyny. W konkursie zespołowym zwyciężyła drużyna z Łasku, miejsce drugie zajęli reprezentanci z MDK w Opocznie, trzecie drużyna z Masłowa, czwarte grupa z Przygłowa. Trzeba dodać, że w zawodach biorą udział nie tylko zawodnicy, ale także rodziny.
Zawody balonowe to już stała impreza MDK, chcemy w ten sposób zainteresować dzieci i młodzież sportem modelarskim, który może być dobrym sposobem na zorganizowanie pracy twórczej. To również dobry sposób na spędzenie dnia razem z rodziną.
Po zawodach najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (768) z dnia 30 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »