tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Poświętne

 Poświętne buduje

 
Część radnych zarzucała wójtowi, że porywając się w roku wyborczym na wielomilionowe inwestycje zadłuży gminę, tak, że przez kolejne lata nie będzie można realizować nawet najmniejszych remontów m.in. dróg. Ostatecznie Rada Gminy zdecydowała o zaryzykowaniu i podjęciu się trzech dużych inwestycjach.

W dniu 23 lipca odbyło się przekazanie placu budowy pod remont świetlicy wiejskiej w Dębie. Wcześniej ruszyła przebudowa, a właściwie budowa oczyszczalni ścieków, w lipcu wkroczyli też robotnicy do Zespołu Szkół Samorządowych w Poświętnem. Koszt remontu świetlicy to prawie 500 tys. zł.
W toku planowanych robót przewidziane są wymiany pokrycia dachowego, stolarki okiennej, instalacji wewnętrznych, docieplenie ścian budynków i zagospodarowanie terenu.
Projekt finansowany jest w części ze środków unijnych w ramach programu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013. W szybkim tempie rozwija się także rozbudowa oczyszczalni ścieków w Poświętnem. Głównym celem inwestycji jest zwiększenie przepustowości istniejącej oczyszczalni do 150 m3 na dobę.
Obiekt składać się będzie z bioreaktora, budynku technicznego, zbiornika osadu, pompowni ścieków surowych, zbiornika uśredniającego ścieków dowożonych, studni pomiarowej oraz stacji zlewczej wraz z tacą najazdową. Jak oficjalnie można przeczytać na stronie internetowej Urzędu Gminy, koszt przedsięwzięcia określono na ponad 3,1 mln zł brutto. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013. Termin zakończenia przedsięwzięcia wyznaczono na koniec października br. Trzecią dużą inwestycją jest termomodernizacja Zespołu Szkół Samorządowych w Poświętnem, która obejmuje m.in. ocieplenie budynku, położenie nowej elewacji, częściową wymianę stolarki okiennej i ogrzewania. Koszt inwestycji wyceniono na ponad 3 mln zł, ostatecznie w wyniku przetargu łączny koszt to nieco ponad 1,5 mln zł. Termin realizacji przewidziany jest na jesień tego roku. Tym samym gmina Poświętne przeznaczyła w 2010 roku, tylko na wymienione trzy inwestycje ponad 5 mln zł.


koss   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (681) z dnia 30 Lipca 2010r.
W dziale Poświętne dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »