tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Poświąteczne wyprzedaże

 
Bluzka za dychę, kozaki za stówę, telewizor za tysiaka! Obniżki cen o 30, 50 a nawet 70 procent ściągają tłumy, których nie odstraszają kolejki do kas i przymierzalni

W opoczyńskich sklepach tłumy, codziennie od zakończenia świąt. Ostatni tydzień roku tradycyjnie oznacza wyprzedaże w sklepach. Wielu opocznian, pragnących skorzystania z promocji, ruszyło do galerii i innych punktów sprzedaży w poszukiwaniu poświątecznych rabatów. Większość witryn sklepowych kusi informacjami o wyprzedażach. Dotyczy to głównie tzw. ?sieciówek? sprzedających odzież i obuwie. Tu obniżki sięgają nawet kilkudziesięciu procent.
Tylko niektórzy klienci, pochłonięci poświątecznymi wyprzedażami, mają świadomość pułapek, które ? nie tylko w okresie wielkich promocji ? czekają na kupujących. Warto wszystko sprawdzać. Wśród kupujących panuje przekonanie, że każdą przecenioną rzecz zawsze można zwrócić. ? To nieprawda ? mówie rzecznik praw konsumenta.
Przeważnie, gdy kupujemy ubrania myślimy, że wystarczy zachować paragon, żeby odzyskać pieniądze. Niestety, zasady zwrotu ustala sprzedawca i często nie wystarczy sam paragon, potrzebna jest też nieoderwana metka, a do tego należy dbać o to, żeby się nie spóźnić. Zazwyczaj ubrania i obuwie w wielkich sieciach handlowych są objęte gwarancją. Jednak, jeżeli chcemy się zabezpieczyć, powinniśmy zapytać sprzedawcy jakie są zasady zwrotu i dostosować się do wymogów. Nawet gdy sprzedawca zapewnia, że można dokonać zwrotu towaru, warto poprosić, aby potwierdził tę informację choćby na paragonie. Przeważnie towary przecenione nie podlegają zwrotowi, ale w tej kwestii również trzeba się upewnić przy kasie. A co robić jeżeli kupowany towar nie ma metki? Musimy zwrócić na to uwagę sprzedawcy, a ten powinien podbić paragon i zaznaczyć, że towar nie miał metki. Sprzedawca nie może też odmówić przyjęcia towaru wadliwego.
Nie ma też prawa do naliczania przy kasie innych cen niż te, które znajdują się na metkach.
Dlaczego sklepy decydują się na wyprzedaże od razu po świętach? Odpowiedź jest prosta ? po świątecznych wydatkach bardzo trudno jest przekonać klientów do dużych zakupów. A jak wiadomo, najskuteczniejszym argumentem jest cena. Wyprzedaże prawdopodobnie potrwają do lutego. ? Wszystko zależy od tego, kiedy wyprzedamy przeceniony towar ? mówią zgodnie sprzedawcy.
Jak zachować zdrowy rozsądek podczas szaleństwa na poświątecznych wyprzedażach? Przede wszystkim nie powinniśmy ulegać emocjom. Ważne jest, by porównywać ceny towarów w różnych sklepach oraz sprawdzać je zarówno na metkach, jak i przy kasie. Podczas zakupów powinniśmy być szczególnie ostrożni, bo w sezonie wyprzedaży często możemy znaleźć na sklepowych półkach towary z ubiegłorocznych kolekcji, uszkodzone lub dużo gorszej jakości niż zwykle.
Równie często nabieramy się na produkty z gratisami. ?Gratis? powinien być za darmo dodany do kupowanego produktu, a często zdarza się, że musimy za niego również zapłacić. Podobnie jest z tak zwanym okazyjnym zestawem. Nierzadko za produkty z zestawu zapłacilibyśmy mniej, gdybyśmy kupili je oddzielnie.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (808) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »