tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Posiedzenie zarządu "pokoleniowców"

 
10 grudnia odbyło się posiedzenie zarządu "Pokoleń". Tematem spotkania było podsumowanie działalności opoczyńskiego stowarzyszenia. W debacie wziął udział burmistrz Jan Wieruszewski

Przybyłych na spotkanie powitał Kazimierz Bugaj, przewodniczący opoczyńskiego stowarzyszenia. W podziękowaniu za dotychczasową współpracę, wręczył burmistrzowi dyplom, przyznany z okazji 55 rocznicy powstania Związku Młodzieży Socjalistycznej i dziesiątej rocznicy powstania opoczyńskiego oddziału "Pokoleń".
Na wstępie przewodniczący poinformował zebranych o tym, że bieżący rok był dla opoczyńskiego stowarzyszenia pracowity i i bardzo intensywny. Świadczą o tym m.in. dwa spotkania, w których wzięło udział kiluset członków. Podczas tych spotkań podejmowano problematykę związaną z realizacją zadań społeczno?gospodarczych w naszym mieście. Podczas spotkań członkowie stowarzyszenia zwracali także uwagę na narastający problem bezrobocia w Opocznie oraz zastanawiali się nad tym, gdzie można pozyskać strategicznych inwestorów, którzy tworzyliby nowe miejsca pracy.
Pokoleniowców cieszy to, że ruszyła budowa przystanku PKP Opoczno-Południe. Mają nadzieję, że gdy wreszcie inwestycja dojdzie do skutku, otworzy opocznianom drogę do podejmowania pracy poza miastem.
Członkowie stowarzyszenia patrzą z niepokojem na brak zainteresowania władz samorządowych w sprawie uporządkowania i zagospodarowania terenu wokół zbiornika wodnego przy ulicy Wałowej.
Kazimierz Bugaj podkreślił w swojej wypowiedzi potrzebę budowy bezpiecznych skrzyżowań, m.in. tych, przecinających ulice Biernackiego i Partyzantów oraz Biernackiego i Perzyńskiego.
Burmistrz podziękował za zaproszenie i wyróżnienie dyplomem. Obiecał, że postara się podjąć działania mające na celu oczyszczenie brzegu zbiornika. Zdradził również plany budowy elektrowni wiatrakowych oraz elektrowni słonecznej na terenie naszej gminy.
Posiedzenie zamknął przewodniczący, dziękując za przybycie i życząc uczestnikom spotkania pomyślnej realizacji omawianych dotychczas zadań.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (805) z dnia 14 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »