tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Porażające statystyki

 


Gdyby za jazdę po pijaku odbierać kierowcom prawo jazdy dożywotnio w przeciągu 10 lat drogi w Polsce świeciłyby pustkami. Po asfaltowych traktach, z braku innych użytkowników, jeździłyby przedszkolaki na swoich trójkołowych rowerkach.
Tylko podczas ostatniego długiego weekendu na polskich drogach policja zatrzymała ok. 2,8 tys. nietrzeźwych kierujących. Dodając do tego nietrzeźwych zatrzymanych w pozostałe dni (powszednie) jak nic wyjdzie co najmniej 3 tys. Policzmy więc. Uśredniając litościwie ten wynik do 2 tys. zatrzymywanych tygodniowo pijanych kierowców pomnóżmy go jedynie przez 50 tygodni w roku, a następnie przez 10 (lat). Jakby nie kalkulować wychodzi okrągły milion. Tylu też mniej więcej kierowców znikłoby z polskich dróg, gdyby za jazdę po pijaku odbierać prawo jazdy dożywotnio.
Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami za jazdę po spożyciu alkoholu ? gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila ? grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny. Natomiast jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat. Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na zawsze otrzyma m.in. kierowca, który pod wpływem alkoholu spowoduje śmiertelny wypadek drogowy.
W 2012 roku doszło do 37 tys. wypadków, w których zginęło 3,5 tys. osób, w tym ponad 1 tys. pieszych. Spora w tym ?zasługa? kierowców na bani.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (841) z dnia 23 Sierpnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »