tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Edukacja

 Poradnia chce Wam pomóc!

 
Ważne dla rodziców 6-latków

Od 1 września 2014 r. wszystkie sześciolatki będą miały obowiązek rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej. Nadchodzący rok szkolny jest więc ostatnim, w którym to rodzice podejmują decyzję o zapisaniu sześcioletnich dzieci do szkoły. Rodziców dzieci urodzonych w 2007 roku czeka jedno z ważniejszych dla przyszłości dziecka rozstrzygnięć ? czy rozpocznie naukę w klasie pierwszej, czy pozostanie na kolejny rok w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym.
Jeśli dziecko dobrze radzi sobie w przedszkolu, jest bystre, ciekawe świata, zadaje pytania to warto rozważyć decyzję o posłaniu dziecka pierwszej klasy.
Aby ułatwić wybór Poradnia Psychologiczno?Pedagogiczna pragnie dostarczyć rodzicom jak najwięcej informacji na ten temat. Dlatego też zachęca do skorzystania z możliwości konsultacji ze specjalistami podczas ferii zimowych.
Punkt konsultacyjny dla rodziców będzie działał w dniach
11?15 lutego w godzinach od 12.00 do 16.00 w siedzibie Poradni w Opocznie.
W Drzewicy zapraszamy do filii:
11 i 13 lutego w godz. od 10.00 do 14.00
18 i 21 lutego w godz. od 14.00 do 18.00
W tej w sprawie w lutym i marcu będą organizowane także spotkania z rodzicami i nauczycielami oraz punkty konsultacyjne w wybranych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych oraz szkołach podstawowych z klasami zerowymi.
Oprócz indywidualnego wsparcia w postaci diagnozy, terapii (logopedycznej, psychologicznej i pedagogicznej) Poradnia i filia prowadzi również zajęcia grupowe wspierające rozwój dziecka 5?letniego w tym zajęcia:
? dla dzieci leworęcznych i z obniżoną grafomotoryką,
? kształtujące percepcję słuchową,
? dla dzieci rozpoczynających edukację szkolną z wykorzystaniem ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne,
? dla dzieci z nadpobudliwością psychoruchową i rodziców.
Poradnia planuje od września rozpocząć pracę z dziećmi posiadającymi opinię o wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka. Zainteresowani rodzice powinni zgłasić dziecko do 20 kwietnia, celem podjęcia działań niezbędnych do uruchomienia tej nowej formy pracy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (813) z dnia 8 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »