tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Poprowadzą wirtualne przedsiębiorstwo

 

Powiat opoczyński uzyskał dofinansowanie unijne na kontynuację projektu „Wysokie kwalifikacje zawodowe – szansą na atrakcyjną pracę”. W jego ramach uczniowie ZSP nr 1 kształcący się w zawodzie technik ekonomista i technik handlowiec wezmą udział w zajęciach dodatkowych z wykorzystaniem nowoczesnych środków dydaktycznych.
Dotację dla powiatu opoczyńskiego w wysokości 373 tys. zł przyznano uchwałą zarządu województwa z 5 stycznia. Całkowita wartość projektu wynosi 427 tys. zł. Wkład własny powiatu wyniesie więc 54 tys. zł. Projekt realizowany będzie w ramach działania „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Kontynuację realizowanego już w placówce projektu zaplanowano na 2 lata, zajęcia rozpoczną się od września tego roku. Wezmą w nich udział uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych uczący się w zawodzie technik ekonomista i technik handlowiec. Skierowane do nich bezpłatne zajęcia dydaktyczno–wyrównawcze pomogą poszerzyć ich wiedzę i kwalifikacje związane z przyszłym zawodem.
W tej edycji projektu zajęcia dydaktyczne wzbogacone zostaną nowoczesnymi metodami dydaktycznymi umożliwiającymi zdobycie doświadczenia w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Uczniowie wezmą udział w zajęciach symulacyjnych z obrotu rynkowego. W ich ramach poprowadzą wirtualne przedsiębiorstwo – otrzymają własne pieczątki, będą odpowiedzialni za finanse firmy itp. Dzięki temu przekonają się jak w rzeczywistości funkcjonują przedsiębiorstwa. Wiedzę te wzbogacą podczas wizyt w prawdziwych firmach.
W ramach projektu uczniowie skorzystają również z doradztwa edukacyjno–zawodowego. Dodatkowa wiedza z zakresu zdobywania i utrzymania zatrudnienia z pewnością zwiększy ich szanse na rynku pracy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (706) z dnia 21 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »