Ponadgimnazjalne biegi w Mroczkowie

W środę, 16 października w Mroczkowie Gościnnym odbyły się mistrzostwa powiatu szkół ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody wchodzące w cykl "Licealiady 2013/2014" zostały rozegrane w zabytkowym parku częściowo należącym do gospodarza imprezy ? Zespołu Szkół Technicznych

Uczestnicy powiatowych zawodów w Mroczkowie Gościnnym

Ukształtowanie terenu umożliwiło wytyczenie trasy zgodnie z kanonami obowiązującymi w biegach przełajowych. Sztafeta złożona jest z 10 zawodników rywalizujących na pętli 800?metrowej (dziewczęta) i 1000?metrowej (chłopcy).
Do zawodów przystąpiło pięć szkół: Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkół Prywatnych, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy i Zespół Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym.
W rywalizacji dziewcząt pewnie zwyciężyły y zawodniczki ZSP nr 1, biegnące w składzie: Natalia Grzegorczyk, Dominika Białowąs, Jolanta Jabłońska, Paulina Piwowarczyk, Patrycja Tatar, Bernadetta Pacan, Sylwia Czupryn, Paulina Druszcz, Joanna Ordzińska, Ewelina Wójcik, Milena Nagiel, Karolina Cieśla, Katarzyna Matyjaszkiewicz, Magdalena Krzysztofik, opiekunka Katarzyna Łukowiak. Drugie miejsce zajęły uczennice ZSO, trzecia była ekipa ZSP w Drzewicy.
W gronie chłopców wygrała sztafeta ZSPryw. Mistrzowie biegli w składzie: Sławomir Kuc, Michał Molin, Kamil Balcerek, Mateusz Stępniak, Mateusz Celak, Krystian Nowak, Dawid Wojtaszczyk, Marceli Bogusławski, Damian Prusek, Wiktor Sadzikowski, Krzysztof Łukasik, opiekun Cezary Kądziela.
Drugie miejsce przypadło zawodnikom z "Żeromskiego", trzecie ekipie "ekonomika". Reprezentacja ZSP w Drzewicy była czwarta, a ZST w Mroczkowie piąta.
Obecny na zawodach starosta Marek Ksyta wręczył puchary i dyplomy drużynom, które zajęły miejsca na podium. Sędziami zawodów byli Anna Telus i Damian Pietrasik.
Zdobywcy pierwszych i drugich miejsc w obu kategoriach wzięli udział w eliminacjach rejonowych, które odbyły się 21 października w Tomaszowie Mazowieckim. Chłopcy i dziewczęta z powiatu opoczyńskiego nie dali żadnych szans konkurentom, plasując się na miejscach premiowanych awansem do finału wojewódzkiego.
Zwycięska drużyna chłopców z ZSPryw. wystąpiła w składzie: Sławomir Kuc, Michał Molin, Kamil Balcerek, Mateusz Stępniak, Mateusz Celak, Krystian Nowak, Dawid Wojtaszczyk, Marceli Bogusławski, Damian Prusek, Wiktor Sadzikowski, Krzysztof Łukasik, opiekun Cezary Kądziela.
Drugie miejsce zajęli uczniowie ZSO. Sztafeta biegła w składzie: Mikołaj Wilk, Stanislaw Wilk, Adrian Bartyzel, Hubert Kupis, Kamil Wróbel, Michał Gapys, Michał Kalinowski, Łukasz Tomczyk, Karol Tatar, Kamil Jędrasik, Tomasz Owczarski, Przemysław Owczarski, Cezary Szczegielniak, opiekun Robert Bodasiński.
25 października odbędzie się w Łodzi finał wojewódzki sztafetowych biegów przełajowych. Naszym biegaczom życzymy zwycięstw.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (850) z dnia 25 Października 2013r.