tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Zatrudnię pracowników do pracy fizycznej. Mile ...
czytaj dalej »

Witam, zatrudnię ludzi do zbioru jabłek - ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Ponad pół tysiąca lekkoatletów

 
IV indywidualne mistrzostwa powiatu w lekkoatletyce


W poniedziałek, 26 marca w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rozegrano IV indywidualne mistrzostwa szkół powiatu opoczyńskiego w lekkoatletyce. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Opocznie i Starostwo Powiatowe.
Mistrzostwa okazały się rekordowe pod względem frekwencji. Do rywalizacji przystąpiło 560 uczniów, reprezentujących dwadzieścia pięć szkół podstawowych, czternaście gimnazjów i sześć szkół ponadgimnazjalnych. Każdy z młodych sportowców, podczas otwarcia zawodów, przemaszerował bieżnią lekkoatletyczną COS. Wszystkich przybyłych powitał przewodniczący Powiatowego SZS Rafał Marszałek, a oficjalnego otwarcia dokonał wicestarosta Marcin Baranowski. Zawody sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół powiatu opoczyńskiego.

Wyniki

SZKOŁY PODSTAWOWE

60 m dziewcząt
1. Natalia Czerczak (Stok) ? 9,51
2. Justyna Klimek (Radzice) ? 9,69
3. Aleksandra Belica (Wójcin) ? 9,71

60 m chłopców
1. Jakub Gwadera (Wójcin) ? 8,85
2. Krzysztof Kołodziejczyk (SP nr 1) ? 8,90
3. Jakub Opatowicz (Żarnów) ? 8,91

200 m dziewcząt
1. Klaudia Raczyńska (Drzewica) ? 31,55
2. Natalia Lis (SP nr 2) ? 32,48
3. Kinga Ciach (Przyłęk) ? 33,62

200 m chłopców
1. Szymon Wrzosek (SP nr 2) ? 29,83
2. Bartłomiej Malec (Domaszno) ? 29,91
3. Piotr Czarnecki (Drzewica) ? 30,35

600 m dziewcząt
1. Łucja Wiktorowicz (SP nr 2) ? 1,54,13
2. Dominika Gąsieniec (Drzewica) ? 1,59,11
3. Daria Leśniewska (ZSPryw.) ? 1,59,75

1000 m chłopców
1. Sebastian Miązek (Domaszno) ? 3,20,57
2. Kamil Benderz (SP nr 1) ? 3,30,21
3. Kamil Matusiak (Przyłęk) ? 3,30,94

Skok w dal dziewcząt
1. Izabela Ksyta (Zachorzów) ? 3,81
2. Magdalena Sitkowska (SP nr 1) ? 3,75
3. Klaudia Raczyńska (Drzewica) ? 3,74

Skok w dal chłopców
1. Maksymilian Tatar (Zachorzów) ? 4,58 m
2. Mikołaj Świątek (Kamień) ? 4,37 m
3. Wiktor Kupis (Bielowice) ? 4,31 m

Skok wzwyż dziewcząt
1. Aleksandra Sobczyk (Poświętne) ? 1,25 m
2. Katarzyna Czerczak (Stok) ? 1,25 m
3. Agnieszka Dorocińska (SP nr 1) ? 1,25

Skok wzwyż chłopców
1. Bartłomiej Świątek (Kozenin) ? 1,35
2. Maciej Zalewski (Kozenin) ? 1,30
3. Wiktor Kupis (Bielowice) ? 1,30

Sztafeta 4x200 m dziewcząt
1. Drzewica ? 2,11,33
2. SP nr 2 ? 2,16,72
3. Stok ? 2,18,17

Sztafeta 4x200 m chłopców
1. Domaszno ? 2,03,17
2. Drzewica ? 2,05,61
3. SP nr 2 ? 2,10,81


GIMNAZJA

60 m dziewcząt
1. Joanna Wiączek (Mniszków) ? 8,83
2. Daria Tarnowska (Mniszków) ? 8,89
3. Weronika Madej (Prymusowa Wola) ? 8,92

60 m chłopców
1. Michał Pisarski (Poświętne) ? 7,60
2. Michał Molin (Paradyż) ? 7,76
3. Adam Mazur (Drzewica) ? 7,77

300 m dziewcząt
1. Olga Wujek (Mniszków) ? 46.35
2. Natalia Szadkowska (Mniszków) ? 46,74
3. Joanna Wiączek (Mniszków) ? 48,14

300 m chłopców
1. Michał Molin (Paradyż) ? 37,87
2. Sławomir Kuc (ZSPryw.) ? 38,11
3. Patryk Nojek (Mniszków) ? 39,75

600 m dziewcząt
1. Natalia Szadkowska (Mniszków) ? 1,52,57
2. Martyna Czajkowska (Prymusowa Wola) ? 1,56,05
3. Natalia Gierczak (Gim. nr 1) ? 1,58,24

1000 m chłopców
1. Dominik Filipczak (Prymusowa Wola) ? 2,52,67
2. Mateusz Stępniak (Gim. nr 1) ? 2,52,99
3. Szymon Wiktorowicz (Gim. nr 2) ? 2,54,86

Skok w dal dziewcząt
1. Paulina Druszcz (Żarnów) ? 4,27
2. Weronika Nowak (ZSPryw.) ? 4,21
3. Paulina Pawlak (Szadkowice) ? 4,13

Skok w dal chłopców
1. Michał Pisarski (Poświętne) ? 5,35
2. Rafał Franczak (Wygnanów) ? 5,14
3. Hubert Bartyzel (Szadkowice) ? 5,10

Skok wzwyż dziewcząt
1. Ewelina Biegała (Mniszków) ? 1,44
2. Agata Natkańska (Żarnów) ? 1,41
3. Daria Tarnowska (Mniszków) ? 1,35

Skok wzwyż chłopców
1. Łukasz Krajewski (Szadkowice) ? 160
2. Patryk Nojek (Mniszków) ? 160
3. Kacper Smak (Mniszków) ? 160

Pchnięcie kulą dziewcząt
1. Klaudia Turlińska (Gim. nr 2) ? 8,84
2. Paulina Banasiak (Mniszków) ? 8,63
3. Patrycja Staszewska (Drzewica) ? 8,37

Pchnięcie kulą chłopców
1. Dariusz Kucharski (Żarnów) ? 13,06
2. Przemysław Skowroński (Prymusowa Wola) ? 12,75
3. Paweł Kaszuba (Drzewica) ? 11,94

Sztafeta 4x200 m dziewcząt
1. Mniszków (Joanna Wiączek, Wioleta Szymczyk, Olga Wujek, Daria Tarnowska) ? 2,00,34
2. Drzewica (Eliza Noga, Patrycja Krzyżanowska, Weronika Stobieniecka, Patrycja Oracz) ? 2,06,17
3. Prymusowa Wola (Monika Jakubowska, Aleksandra Skowrońska, Martyna Czajkowska, Weronika Madej) ? 2,06,41

Sztafeta 4x200 m chłopców
1. Mniszków (Damian Nojek, Kacper Smak, Filip Stępień, Patryk Nojek) ? 1,43,19
2. ZSPryw. (Karol Balasiński, Szymon Krasoń, Piotr Kołodziejczyk, Sławomir Kuc) ? 1,44,36
3. Prymusowa Wola (Krzysztof Madej, Dominik Filipczak, Maciej Kucharski, Patryk Szczeciński) ? 1,45,30


SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

60 m dziewcząt
1. Paulina Ogórek (ZSPryw.) ? 8,53
2. Klaudia Korpas (ZSPryw.) ? 8,65
3. Inga Wszelaka (ZSPryw.) ? 8,92

60 m chłopców
1. Paweł Kowalczyk (ZSPryw.) ? 7,51
2. Jakub Smak (ZSP nr 1) ? 7,52
3. Konrad Rożenek (ZSP nr 1) ? 7,55
Łukasz Jurek (ZSP nr 1) ? 7,55

300 m dziewcząt
1. Paulina Ogórek (ZSPryw.) ? 44,81
2. Tola Kacperczyk (ZSPryw.) ? 45,04
3. Mariola Płóciennik (ZSPryw.) ? 45,87

300 m chłopców
1. Mateusz Pietrzyk (ZSPryw.) ? 37,37
2. Kacper Adamczyk (ZSPryw.) ? 38,89
3. Mateusz Stępień (ZSPryw.) ? 39,15

800 m dziewcząt
1. Alicja Leśniewska (ZSPryw.) ? 2,35,55
2. Sylwia Wysok (ZSPryw.) ? 2,35,95
3. Karolina Czerczak (ZSO) ? 3,06,64

1500 m chłopców
1. Adrian Bartyzel (ZSO) ? 4,55,15
2. Marcin Mastalerz (ZSP nr 1) ? 4,55,42
3. Mateusz Olczyk (ZSPryw.) ? 4,56,55

Skok w dal dziewcząt
1. Klaudia Korpas (ZSPryw.) ? 4,67
2. Monika Płóciennik (ZSP w Drzewicy) ? 4,57
3. Joanna Zięba (ZSO) ? 4,43

Skok w dal chłopców
1. Paweł Nowak (ZSPryw.) ? 6,38
2. Artur Pietrasik (ZSP w Drzewicy) ? 5,65
3. Jakub Smak (ZSP nr 1) ? 5,59

Skok wzwyż dziewcząt
1. Sylwia Wysok (ZSPryw.) ? 1,48
2. Tola Kacperczyk (ZSPryw.) ? 1,40
3. Natalia Rudzka (ZSO) ? 1,35

Skok wzwyż chłopców
1. Paweł Nowak (ZSPryw.) ? 1,70
2. Piotr Grzybkowski (ZSR w Mroczkowie) ? 1,70
3. Rafał Kobacki (ZSP nr 1)

Pchnięcie kulą dziewcząt
1. Paulina Puzio (ZSO) ? 8,69
2. Klaudia Bernacka (ZSO) ? 8,18
3. Katarzyna Dębowska (ZSO) ? 8,05

Pchnięcie kulą chłopców
1. Mariusz Badura (ZSP nr 1) ? 12,24
2. Bartłomiej Ciesielski (ZSO) ? 11,60
3. Szymon Stępniewski (ZSS nr 1) ? 10,98

Sztafeta 4x200 m dziewcząt
1. ZSPryw. (Inga Wszelaka, Klaudia Korpas, Paulina Ogórek, Tola Kacperczyk) ? 1,58,18
2. ZSO (Aleksandra Zawada, Agnieszka Cabaj, Karolina Czerska, Ewelina Morawska) ? 2,03,66
3. ZSP w Drzewicy (Monika Płóciennik, Kamila Dolot, Anna Oracz, Magdalena Niemirska) ? 2,05,12

Sztafeta 4x200 chłopców
1. ZSP nr 1 (Konrad Rożenek, Jakub Smak, Michał Kołodziejczyk, Dominik Kasicki) ? 1,38,48
2. ZSPryw. (Kacper Adamczyk, Mateusz Olczyk, Mateusz Stępień, Mateusz Pietrzyk) ? 1,39,70
3. ZSP w Drzewicy (Artur Pietrasik, Mateusz Brzózka, Michał Więckowski, Michał Grudziecki) ? 1,47,71


KLASYFIKACJA MEDALOWA SZKÓŁ
Po nazwie szkoły liczba medali złotych?srebrnych?brązowych.

* Szkoły podstawowe
1. Drzewica 2?2?2
2. SP nr 2 2?2?1
3. Domaszno 2?1?0
4. Zachorzów 2?0?0
5. Stok 1?1?1
6. Kozenin 1?1?0
7. Wójcin 1?0?1
8. Poświętne 1?0?0
9. SP nr 1 0?3?1
10?11. Kamień 0?1?0
Radzice 0?1?0
12?13. Bielowice 0?0?2
Przyłęk 0?0?2
14?15. ZSPryw. 0?0?1
Żarnów 0?0?1

* Gimnazja
1. Mniszków 6?4?4
2. Żarnów 2?1?0
3. Poświętne 2?0?0
4. Prymusowa Wola 1?2?3
5. Paradyż 1?1?0
6. Szadkowice 1?0?2
7. Gim. nr 2 1?0?1
8. ZSPryw. 0?3?0
9. Drzewica 0?1?3
10. Gim. nr 1 0?1?1
11. Wygnanów 0?1?0

* Szkoły ponadgimnazjalne
1. ZSPryw. 10?6?3
2. ZSO 2?3?4
3. ZSP nr 1 2?2?4
4. Drzewica 0?2?3
5. Mroczków 0?1?0
6. ZSS nr 1 0?0?1

Każdy z medalistów odebrał medal i dyplom. Dzięki pozyskaniu środków finansowych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy medaliści otrzymali nagrody rzeczowe.






Wystartowali lekkoatleci z 45 szkół





Konkurencja skoku wzwyż chłopców


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (768) z dnia 30 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »