tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Pomagali po raz drugi… i nie ostatni

 
23 lipca Centrum Integracji Społecznej „Zielone światło” zorganizowało drugi wyjazd w ramach akcji pomocowej „Pomagamy sprzątać Sandomierz”

19 uczestników zatrudnienia socjalnego z CIS–u ofiarowało swój czas i siły, aby pomóc sandomierzanom sprzątać domy oraz ulice zniszczone w tegorocznej powodzi. Wyjazd został zorganizowany przez dyrektor CIS Ewę Kądzielę w ramach reintegracji zawodowej i społecznej przy ścisłej współpracy z Urzędem Miejskim, który sfinansował koszty wyjazdu. Dodatkowo pomogli sponsorzy chcący zachować anonimowość.
Uczestnicy CIS rozeszli się do gospodarstw zgłoszonych przez poszkodowane rodziny w Koćmierzowie (gmina Sandomierz). Prace, które wykonywali na miejscu to między innymi: wynoszenie przemoczonych i zniszczonych mebli, usuwanie błota i szlamu. Panie myły to, co da się jeszcze uratować a wszyscy sprzątali tereny wokół posesji oraz porządkowali ulice.
– Z domów trzeba wynieść i wyrzucić wszystkie meble, nic się nie nadaje do użytku – mówi jeden z uczestników wyjazdu. – Na koniec, po sprzątaniu w mieszkaniach pozostają same mury, nawet bez tynku – dodaje.
Mimo wiedzy i doświadczenia z pierwszego wyjazdu wszyscy byli poruszeni rozmiarem tragedii i zniszczeń. Pełny obraz oddają słowa pracownika CIS z Opoczna. – Jest szaro i buro. Tu nie ma praktycznie żadnych kolorów, wszystko jest oblepione błotem i szlamem. Praca nie była lekka, jednak świadomość tego, jak bardzo jest potrzebna, wszystkim dodawała zapału i energii do pracy. Jednogłośnie zgłoszono również gotowość kolejnych wyjazdów do sprzątania Sandomierza lub innych terenów, gdzie ludzie potrzebują wsparcia.
Dzięki bezinteresownej pomocy uczestników zatrudnienia socjalnego przekonywano poszkodowanych powodzian, że nie zostali sami ze swą tragedią, i że mogą liczyć na pomoc ludzi dobrej woli.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (683) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »