tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Pomagajmy Ziemi - codziennie

 
Już po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wraz z młodszymi koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy uczestniczyli w happeningu ekologicznym. Wspólna akcja odbyła się pierwszego i trzydziestego października.Było dużo sprzątania


Zgodnie z przewodnim hasłem sprzątania świata - „Pomagajmy Ziemi - codziennie” celem przedsięwzięcia było promowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat roli, jaką pełnią lasy będące głównym składnikiem szaty roślinnej i jednym z najważniejszych komponentów środowiska naturalnego, oraz oczyszczenie terenów z dzikich wysypisk.
Młodzież z ZSP w ramach przedmiotu „podstawy przedsiębiorczości” z przewodniczącym Dominikiem Niemirskim na czele i pod okiem nauczyciela Radosława Smolarka przygotowała program całorocznego projektu dotyczącego sprzątania świata. Do happeningu wykorzystała materiały promujące akcję, o które przewodniczący zwrócił się do Fundacji „Nasza Ziemia”.
Uczniowie szkoły podstawowej nie tylko porządkowali tereny leśne, ale brali też udział w konkursach plastycznych i wspólnych zabawach, przygotowanych przez młodzież w porozumieniu z wychowawcami klas I-III. Na dzieci czekało wiele atrakcyjnych nagród, które organizatorzy zakupili dzięki wsparciu finansowemu ze strony Urzędu Gminy i Miasta. Pomoc w różnej formie okazali również lokalni handlowcy oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
Oprócz wielkiego zaangażowania dzieci i młodzieży znaczący wkład w organizację happeningu mieli nauczyciele biorący udział w akcji: Mirosława Białek, Elżbieta Przybył i Grzegorz Łęgosz oraz dyrektorki szkół: Monika Machula, Ewa Swęd-Gąsiorowska i Renata Smolarek.
Wspólne sprzątanie świata zakończyło się sukcesem. Uczniowie obu szkół już czekają na następną akcję łączącą zabawę i edukację.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (645) z dnia 20 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »