Podwójny sukces emerytów

Tenis stołowy

W sobotę, 10 grudnia drużyna tenisa stołowego opoczyńskiej Sekcji Emerytów i Rencistów rozegrała drugie w sezonie spotkanie, tym razem z reprezentacją Tomaszowa Mazowieckiego. Mecz miał miejsce w hali Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie.
Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 35:29. Najwięcej zwycięstw dla drużyny z Opoczna odnieśli: Leszek Marszałek ? 7, Jan Szymański i Ernest Duda po 6, Roman Żurawski ? 5, Tadeusz Kałwiński, Jerzy Wiśniewski i Janusz Miśkiewicz po 3 oraz Andrzej Nowak ? 2.
Najlepiej z naszych zaprezentował się Leszek Marszałek. Pokonał wielu czołowych zawodników gości, odnoszących znaczące sukcesy na terenie całego województwa.
W drużynie pokonanej należy wyróżnić Zbigniewa Frankiewicza, który zdobył komplet 8 zwycięstw.
Po kolejnej porażce ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego obiecuje zdecydowane zwycięstwo w rewanżu. Mecz odbędzie się w pierwszym kwartale 2012 roku.
W drugim sobotnim spotkaniu Wełnotex Opoczno, którego opiekunem jest miłośnik tenisa, były zawodnik i działacz sportowy Jerzy Lesiak, wygrał z reprezentacją Tomaszowa Mazowieckiego 9:5. Nasi tenisiści potwierdzili wysoką formę. W zespole wystąpili i najwięcej zwycięstw odnieśli: Leszek Marszałek 3, Jan Szymański, Roman Żurawski i Ernest Duda ? po 2.
Dodajmy, że w pierwszym kwartale przyszłego roku opoczyńska drużyna zagra z reprezentacjami Piotrkowa Trybunalskiego, Sulejowa i Końskich, a także odbędzie mecze rewanżowe z Kielcami i Tomaszowem Mazowieckim.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (753) z dnia 16 Grudnia 2011r.