tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sławno

 Podwyżka tylko dla radnych

 
We wtorek, 9 grudnia radni Rady Gminy Sławno obradowali w tej kadencji po raz drugi. Jedną z pierwszych decyzji było podniesienie diet

W Sławnie funkcjonować będą cztery komisje stałe Rady Gminy. W komisji rewizyjnej pracować będą: Krzysztof Michalski ? przewodniczący, Józef Jaworski ? zastępca i Marcin Ściubeł ? członek. Przewodniczącym komisji budżetu, finansów i rolnictwa został Józef Kędziora, a znaleźli się w niej również Michał Dziubałtowski ? zastępca, Arkadiusz Knap i Piotr Biskup. Komisją oświaty, kultury, sportu, zdrowia i spraw społecznych kieruje Wanda Zięba. Powołano do niej: Danutę Bogusławską, Stanisława Zdulskiego i Martę Jędrzejewską?Nowak. Z kolei w komisji samorządu, ładu i porządku publicznego pracować będą: Piotr Bajerowski ? przewodniczący, Dorota Gacparska, Robert Kania i Paweł Morawski.
Rada ustaliła wynagrodzenie dla wójta oraz diety dla siebie. Wójt Tadeusz Wojciechowski nie dostał podwyżki. Póki co będzie zarabiał dokładnie tyle samo, co do tej pory, czyli 12.100 zł brutto. Nieco więcej zarabiać będą za to radni, choć nie wszyscy. Nie wzrośnie miesięczny ryczałt przewodniczącego rady, Arkadiusz Knapa, który tak jak do tej pory, pobierał będzie miesięcznie 1.342 zł. Podniesiono za to, i to znacząco, ryczałt zastępcy. Stanisław Zdulski zamiast 500 zł jak dotychczas, dostanie 800 zł miesięcznie. Zryczałtowane diety miesięczne pozostałych radnych wzrosną o 50 zł. Dieta przewodniczących komisji wyniesie 500 zł (było 450 zł), zastępców ? 450 zł (było 400 zł), a zwykłego radnego ? 400 zł (było 350 zł).


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (909) z dnia 12 Grudnia 2014r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »