tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Podwójne święto w Bukowcu

 


W piątek, 28 września w Zespole Szkół im. Tadeusza Sygietyńskiego w Bukowcu Opoczyńskim świętowano dzień patrona. W trakcie uroczystości, w obecności starszych kolegów, nauczycieli i rodziców ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum.
Uczestników uroczystości powitali przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Głos zabrała również dyrektorka, Bernarda Adamczyk, która zwróciła się do pierwszaków, życząc im nie tylko jak najlepszych wyników w nauce, ale również samych dobrych chwil spędzonych w szkole.
Potem przyszedł czas na popisy pierwszaków. Gimnazjalistów przepytano z wiedzy o patronie szkoły ? Tadeuszu Sygietyńskim. Najmłodsi uczniowie wykazali się solidną wiedzą teoretyczną, zdali także egzamin praktyczny, odśpiewując kompozycję Sygietyńskiego zatytułowaną ?Dziura w desce?. Przeszli również tzw. kocie próby, w trakcie których musieli wykazać się kreatywnością. Jednym z zadań było wykonanie portretów nauczycieli, którymi potwierdzili swoje niewątpliwe talenty plastyczne oraz umiejętność pracy w grupie. Pierwszaki miały też w ciągu jednej minuty wymyśleć reklamę ? zaprezentowanie zalet papieru toaletowego, miotły, miski do prania i kilku innych przydatnych urządzeń dowiodło niezwykłej kreatywności i pomysłowości nowego bukowieckiego narybku. Z kolei maluchy z podstawówki zaprezentowały to, czego zdołały się nauczyć przez pierwszy miesiąc nauki w szkole, głównie wierszyki i piosenki. Po występach zebrani obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą postać i osiągnięcia patrona, przygotowaną przez Kamila Białasa z klasy trzeciej gimnazjum.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Uczniowie zobowiązali się w nim do dbania o dobre imię i tradycję szkoły, zachowywania postaw patriotycznych, solidnej nauki oraz kultury słowa i czynu. Po tym akcie dyrektorka symbolicznie pasowała pierwszaków na uczniów, zaś wychowawczynie ? Magdalena Róg, Ewelina Ambroziak i Maria Stańczyk ? obdarowały bohaterów dnia drobnymi upominkami. Uroczystość zakończył występ dziewcząt z klas pierwszych gimnazjum, po którym pierwszaki zaproszono na słodki poczęstunek.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (795) z dnia 5 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »