tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sławno

 Podwójna radość

 
Wybór miejsca pod budowę okazał się strzałem w dziesiątkę. Malownicze zakole drogi z dogodnym dojazdem, cudowny pejzaż tonący w zieleni. To właśnie tu ma bić odtąd serce kulturalne Dąbrówki i Trojanowa

Dąbrówka i Trojanów to dwie małe, sąsiadujące ze sobą wioski w gminie Sławno. Choć odrębne miejscowości, od lat ściśle ze sobą współpracują. Nie inaczej było i w tym przypadku. Kiedy trzy lata temu wójt Tadeusz Wojciechowski wspólnie z radnym Antonim Kotusiewiczem złożyli wniosek o budowę świetlicy wiejskiej, mieszkańcy ochoczo zakasali rękawy.
Przecięcie wstęgi przez zaproszonych gości nastąpiło 12 czerwca. Poświęcenia budynku dokonali wspólnie ks. kan. Janusz Kępczyński proboszcz z Kunic oraz ks. Jacek Bajon proboszcz z Kraśnicy, gdyż świetlica leży na styku tych dwóch parafii. Ks. Jacek ofiarował z tej okazji piękny krzyż, który zawisł w jednej z sal.
Dziękując mieszkańcom obu miejscowości za wielki trud i wkład pracy, wójt Wojciechowski zwrócił uwagę na operatywność i wielką determinację w dążeniu do celu, jaką wykazał się radny Antoni Kotusiewicz oraz sołtysi z obu wiosek Dominik Wojewódzki i Antoni Chmal. Było to kluczowe dla całości przedsięwzięcia, gdyż budowę realizowano sposobem gospodarczym. Udało się w ten sposób obniżyć koszty inwestycji o połowę.
Budynek posiada kompleksowe wyposażenie i jest w stanie przyjąć ponad 80 gości. Może z powodzeniem służyć nie tylko jako miejsce spotkań wiejskich, ale także organizowania różnych uroczystości rodzinnych. Sołtysi planują by wyposażyć świetlicę także w sprzęt sportowy.
Wielką radością dla obu społeczności był program artystyczny, który przygotował niezawodny jak zwykle Edward Rogowski. Pod jego kierownictwem panie z Dąbrówki i Trojanowa zaśpiewały przy akompaniamencie kapeli kilka piosenek. Ich wykonanie spodobało się wójtowi Wojciechowskiemu do tego stopnia, że w pewnym momencie dołączył do występujących, dośpiewując kolejną zwrotkę piosenki, co wywołało niezwykły aplauz publiczności. Warto w tym miejscu dodać, że Dąbrówka i Trojanów to już niemal ostatnie miejscowości w gminie Sławno, w których dotąd nie powstało koło gospodyń wiejskich. Otwarcie świetlicy oraz pierwszy wspólny występ pań, pozwalają mieć nadzieję na zmianę tej sytuacji.
Na zakończenie części oficjalnej wójt wręczył na ręce Barbary Kobalczyk, przewodniczącej rady sołeckiej z Trojanowa piękną kronikę, z życzeniami zapełniania jej stronic przez powstające KGW.
Potem rozpalono ogniska, przy których mieszkańcy piekli kiełbaski. Całość uroczystości zakończyła wspólna taneczna zabawa integracyjna, której nie przeszkodził nawet zmasowany atak komarów.


rzep   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »