Drzewica

Podwójny triumf Mariana Zarasia

Spławikowe zakończenie sezonu

W minioną niedzielę, 29 września drzewickie koło PZW zorganizowało ostatnie tegoroczne zawody spławikowe. Ich zwycięzca okazał się najlepszy również w generalnej klasyfikacji sezonu.
Rywalizacja z brzegu zbiornika trwała od 7.00 do 13.00. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie Karol Gąsiorowski i Kazimierz Składowski. Ryby brały całkiem nieźle, co potwierdzają wyniki czołówki.
Największy sukces zanotował Marian Zaraś (na zdjęciu), który został zwycięzcą z dorobkiem 4160 pkt. Drugie miejsce wywalczył Marcin Starnawski (3740 pkt) a trzecie Zbigniew Pluta (2420 pkt). Czwarty był Andrzej Szczepanik (2000 pkt), piąty Adam Ulinowicz (1480 pkt), szósty Piotr Kasiński (1280 pkt).
Podczas uroczystego podsumowania zawodów najlepsi wędkarze otrzymali talony na zakup akcesoriów wędkarskich oraz dyplomy. Nie zabrakło tradycyjnego poczęstunku.
Po spławikowym zakończeniu sezonu poznaliśmy roczną klasyfikację koła w tej konkurencji.
Najlepszy okazał się Marian Zaraś (80 pkt). Drugie miejsce zajął Marcin Starnawski (70 pkt). Trzecia pozycja przypadła w udziale Andrzejowi Szczepanikowi (66 pkt). Na czwartej pozycji uplasował się Zbigniew Pluta (54 pkt), na piątej Adam Ulinowicz (36 pkt), na szóstej Konrad Korzeniewski (30 pkt). Ci wędkarze zostaną uhonorowani podczas rocznego zebrania sprawozdawczego koła.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (847) z dnia 4 Października 2013r.