tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Podsumowali PPWOW

 

W środę, 27 października w sali kinowej Politechniki Łódzkiej odbyła się konferencja zatytułowana „Efekty realizacji Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich w Województwie Łódzkim – skuteczne wzmacnianie aktywności podmiotów polityki społecznej”. Jej celem było podsumowanie programu realizowanego m.in. w kilku gminach naszego powiatu.
Do programu zakwalifikowano te gminy wiejskie i miejsko–wiejskie, które są w najgorszej sytuacji z uwagi na mnogość problemów społecznych. Wybrano 500 gmin z całego kraju. W tej grupie znalazło się 37 gmin z województwa łódzkiego, w tym Białaczów, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów.
W ramach Programu Integracji Społecznej gminy otrzymały w sumie około 40 mln euro. Do gmin województwa łódzkiego trafiło prawie 10 mln zł. Poza wsparciem finansowanym samorządy gminne otrzymały również skuteczne narzędzia dla rozwoju gminy – wsparcie ekspertów i wysoko kwalifikowanych konsultantów oraz szkolenia. W ramach programu gminy realizowały usługi integracji społecznej skierowane do osób starszych, dzieci i młodzieży oraz rodzin. Organizowały też szkolenia i wyjazdy studyjne.
W trakcie konferencji podsumowującej realizację programu w województwie łódzkim wójtom gmin biorących w nim udział wręczono dyplomy. Wójt gminy Sławno, Tadeusz Wojciechowski w swoim wystąpieniu „Jak wzbogacić gminę?” przedstawił także przykład dobrych praktyk. Opoczyńskim akcentem konferencji był również występ Gminnej Orkiestry Dętej z Żarnowa oraz Dziecięco–Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Białaczowa, które powstały właśnie w ramach realizacji Programu Integracji Społecznej w tych gminach.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (694) z dnia 29 Października 2010r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »