tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Białaczów

 Początek jesieni w Wąglanach

 


W sobotę, 22 września w świetlicy w ?zielonym? powitano astronomiczną jesień. Nawet chłód, zaledwie 11 oC, i padający deszcz nie odstraszyły uczestników zabawy

Jak pięknie jest jesienią na wsi?

Za to potem była pogoda nie tylko dla bogaczy, deszcz przestał padać i wyszło uśmiechnięte pyzate słońce.
Zebrało się 47 dzieci z opiekunami z Białaczowa, Miedznej Drewnianej, Opoczna, Ostrowa, Skroniny, Tomaszowa Maz. i Wąglan. Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Wąglan, radna Krystyna Jóźwik, członkowie Rady Sołeckiej, Ludowy Zespół Sportowy ?Spartak? oraz przyjaciele i darczyńcy zadbali o to, by niczego wszystkim uczestnikom nie brakowało! W myśl porzekadła ?Czym chata bogata? każdy mógł do woli się pokrzepić. Były kiełbaski i kaszanka z grilla, ziemniaki, różne ciasta i sałatki domowej roboty oraz kawa i herbata. Każde dziecko otrzymało prezent i słodycze: bułeczki jogurtowe, ciepłe lody, żelki, malinki i soczki. W imieniu organizatorów wystąpił Waldek Jóźwik, powitał w pierwszej kolejności dzieci i przypomniał stare piękne hasło - ?Wszystkie dzieci są nasze!? - powitał opiekunów i podziękował wszystkim darczyńcom. Działaczki TPW-LZS: Malwina Szczepańczyk, Justyna Bednarczyk i Karolina Jach sprawnie przeprowadziły osiem konkurencji i gier dla wszystkich. Maluchy rzucały piłeczką do kosza oraz malowały kredkami rysunki o jesieni, za które otrzymały równorzędne nagrody. Córki malowały kosmetykami swoje mamy, a nagrodami były cztery obrazy na szkle malowane. Swoje wiersze o jesieni wyrecytowały: Ania Karbownik, Dominika Kochanowska, Amelia Wojciechowska i Wiktoria Wijata. W konkurencjach sportowych czołowe miejsca zajęli: rzut kostką Julia Rudolf, Agata Cuper i Milena Matynia, rzut piłeczką do kosza: Mateusz Jagieła, Arek Matyjaśkiewicz i Asia Skowron, kręgle Mateusz Szwedkowicz, Grześ Kosecki, Jaś Szymański. W tej samej konkurecncji wśród dzieci w wieku 10- 15 lat: Zuzia Szymańska i Damian Gołąb (ex aequo), Ola Wiktorowicz. W miniturnieju wiedzy o regionie, na 15 pytań 13 poprawnych odpowiedzi udzielili: Szymon Bednarczyk, Jaś Szymański i Wiktoria Wijata. Najlepiej rzutkami do tarczy rzucali: Łukasz Prusek, Jaś Szymański, Wiktoria Wijata, w wśród dorosłych Rafał Jóźwik, Waldek Jóźwik, Mikołaj Jóźwik.
Pierwszy jesienny wieczór w Wąglanach zakończył się minidyskoteką. Przy wspólnym stole organizatorzy i opiekunowie postawili kropkę nad i. Oby takich imprez nie tylko dla dzieci było jak najwięcej i zapewniamy, że będzie!


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (794) z dnia 28 Września 2012r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »