tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Po raz trzeci w „Żeromie”

 
Trzecia edycja imprezy sportowo–rekreacyjnej „Sport dla każdego” w Zespole Szkół OgólnokształcącychNajlepsze drużyny turnieju siatkówki plażowej


We wtorek, 8 czerwca uczniowie i nauczyciele szkół z naszego powiatu i gminy bawili się w Żeromskim biorąc udział w szeregu imprez sportowych. Tego dnia przeprowadzono turniej siatkówki plażowej, maraton fitness, turnieju tenisa stołowego, biegi przełajowe oraz po raz pierwszy turnieju szachowy.
Głównymi organizatorami imprezy byli UKS Maratończyk z LKS Opocznianka a w szczególności nauczyciele wychowania fizycznego: Edyta Świderska, Izabela Jaciubek, Katarzyna Jaciubek oraz Dariusz Lewandowski, Robert Bodasiński i Hubert Niewadzi a także Marian Kozłowski. Główny patronat nad zawodami sprawuje od trzech lat burmistrz Jan Wieruszewski. Fundatorem nagród jest Urząd Miejski. W tym roku nagrody i poczęstunek dla młodzieży ufundowało również Starostwo Powiatowe.
Do zawodów jak zawsze zgłosiło się bardzo dużo chętnych. Do turnieju siatkówki plażowej przystąpiło 12 drużyn, które rozgrywały mecze systemem brazylijskim. Do maratonu fitness zgłosiło się aż 145 zawodników. W turnieju tenisa stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców wystartowało łącznie 32 uczestników – grali oni systemem rosyjskim. W turnieju szachowym wystartowało 48 zawodników – zagrali systemem szwajcarskim po 6 rund (15 minut na każdego zawodnika). W każdej dyscyplinie zawodnicy wykazali się nie lada umiejętnościami i pokazali, jak można spędzić miło czas w rywalizacji sportowej.
W turnieju siatkówki plażowej prowadzonej przez Dariusza Lewandowskiego, Roberta Bodasińskiego i Huberta Niewadzi rywalizacja przebiegała najdłużej, a gra niektórych par stała na naprawdę wysokim poziomie. Najlepszymi okazały się pary:
1. Łukasz Deka – Łukasz Wielgus
2. Krzysztof Paduch – Grzegorz Wiśniewski
3. Michał Gorzeń – Adam Jamorek
4. Michał Jóźwik – Marcin Murawski
W maratonie fitness, który był prowadzony przez Katarzynę Niewadzi, Beatę Pierwołę, Edytę Świderską i Izabelę Jaciubek, również wyłoniono najlepszych czyli tych, którzy wytrzymali trudy prawie dwugodzinnego tańca oraz różnych ćwiczeń bawiąc się przy muzyce różnych rytmów. Najlepsza piętnastka to: Katarzyna Wijata, Aneta Jończyk, Alicja Stachurska, Paula Bielas, Bartek Borowiecki, Magdalena Warda, Karolina Madej, Justyna Kowalczyk, Patryk Nowak, Martyna Majchrzak, Agnieszka Mąka, Magdalena Panfil, Anna Gąsiorek, Dorota Juszczyk, Sylwia Lachowska.
Turniej tenisa stołowego prowadzony przez Krzysztofa Spodzieję i Krzysztofa Czajkowskiego przebiegał w dwóch kategoriach – dziewcząt i chłopców. Pomimo różnicy wieku uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych to właśnie ci młodsi coraz częściej wiodą prym w szachach. Można to było zauważyć głównie w kategorii dziewcząt. W grupie chłopców zwyciężali jeszcze ci starsi. Ostatecznie miejsca na podium zajęli: w kategorii dziewcząt: 1. Małgorzata Wujek, 2. Żaneta Andrychiewicz, 3. Kinga Stępniak, w kategorii chłopców: 1. Michał Czarnecki, 2. Rafał Sobczyk, 3. Karol Sałaj.
Rywalizacja w turnieju szachowym prowadzonym przez Mariana Kozłowskiego i Mieczysława Wojciechowskiego była podzielona na dwa dwie kategorie – szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W organizacji pomógł klub LKS Opocznianka, który dodatkowo ufundował dla najlepszych książki.
Wyniki w kategorii szkół podstawowych: dziewczęta – 1. Dominika Starus, 2. Marysia Piekarska, 3. Paulina Przydatek; chłopcy: 1. Adam Kozłowski, 2. Bartłomiej Augustyniak, 3. Michał Ryba.
Wyniki w kategorii starszej: dziewczęta – 1. Weronika Wojciechowska, 2. Renata Nita, 3. Klaudia Pietrzyk; chłopcy: 1. Adam Wołonkiewicz, 2. Rafał Piekarski, 3. Tobiasz Kowalski.
Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim nauczycielom uczącym w ZSO i tym, którzy przyjechali z młodzieżą na zawody, za pomoc w sędziowaniu i organizacji imprezy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »