tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Plus Grand Prix MTB Nałęczów

 
Kolarstwo górskie


W niedzielę, 29 maja rozpoczął się w Nałęczowie cykl Plus Grand Prix MTB. W wyścigu bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy LKK LUKS Sławno.
Wyścig młodzików zdominował Marceli Bogusławski, który prowadząc od startu do mety odniósł pewne zwycięstwo. Jako dziesiąty na mecie zameldował się Tomasz Budziński, dwunasty był Piotr Stępień, dwudziesty pierwszy Marcin Budziński a dwudziesty piąty Adam Krzanowski. W młodziczkach na piątym miejscu finiszowała Emilia Jędrzejczyk a na siódmym Adrianna Siniarska.
W wyścigu juniorów młodszych po dwóch nocach spędzonych w samochodzie i wyścigu w Ostrzycach nie mogliśmy spodziewać się cudów. Kamil Wróbel zajął dwudzieste pierwsze miejsce, Szymon Wiktorowicz był dwudziesty czwarty a Michał Kalinowski nie ukończył wyścigu z powodu defektu.
W wyścigu juniorów wystartowało trzech naszych zawodników ? Szymon Białas, Maksymilian Jędrzejczyk oraz Mateusz Laszczyk. Najbardziej liczyliśmy na Maksa, który nie startował w Ostrzycach, a jego dyspozycja na ostatnich treningach była rewelacyjna. Dość nieoczekiwanie to zmęczony kilkunastogodzinną podróżą Szymon po przejechaniu pierwszej rundy plasował się najwyżej, bo na siódmym miejscu. Maks jechał jako dziewiąty a poniżej oczekiwań na dwudziestym drugim miejscu Mateusz Laszczyk, który w drugiej fazie zmagań wycofał się z wyścigu. Szymon zakończył wyścig na szóstej pozycji. Na ósmym miejscu wyścig zakończył Maksymilian Jędrzejczyk.
W wyścigu juniorek na starcie stanęły Marta Turoboś i Maria Ziółkowska. Rywalizacja jak nigdy była niesłychanie zacięta a różnice pomiędzy zawodniczkami wynosiły po kilka, kilkanaście sekund. Przez cały dystans z szansami na podium jechała Marta, ale widać było, że dość mocno odczuła dwie noce spędzone w samochodzie. Ostatecznie ukończyła wyścig jako czwarta a Marysia jako siódma.
Wyniki naszych juniorów i juniorek napawają optymizmem przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski. W najbliższy weekend ekipa Sławna w nieco okrojonym składzie wystartuje w II edycji Plus Grand Prix MTB w Jeleniej Górze.

Na trasie Marta Turoboś (nr 11) i Maria Ziółkowska (nr 12)


Marceli Bogusławski po zwycięskim wyścigu młodzików


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (725) z dnia 3 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »