tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG - lek. med. Agnieszka Grabińska. ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Planują remonty dróg

 
W marcu gmina Opoczno podpisała umowę z bełchatowskim Przedsiębiorstwem Projektowo–Wykonawczym „Niwella” na przygotowanie skróconych dokumentacji projektowo–kosztorysowych na przebudowę bądź remont opoczyńskich dróg

Przedmiotem podpisanej umowy jest opracowanie skróconych dokumentacji projektowo–kosztorysowych na przebudowę, bądź remont dróg w ramach bieżącego utrzymania dla dróg gminnych terenu miasta Opoczno, wraz z pozyskaniem zgody na realizację robót. Dopiero po wykonaniu dokumentacji miasto będzie mogło ogłosić przetarg. Zakres planowanych robót obejmie pięć odcinków dróg gminnych. Pierwszy na ul. Kossaka na odcinku od ul. Piotrkowskiej do ul. Biernackiego o długości ok. 170 m oraz drogę wewnętrzną od ulicy Westerplatte w kierunku osiedla o dł. ok. 250 m. Razem zostanie wyremontowanych 420 m. Koszt dokumentacji 18.910 zł brutto. Drugi zakres prac dokumentacyjnych dotyczy ul. Dworcowej od ul. Piotrkowskiej do ronda (z wyłączeniem ronda PKP) o dł. 240 m – wartość 9.760 zł brutto. Dokumentacja na trzeci zakres planowanych prac będzie dotyczył, ul. Rolnej od ul. Inowłodzkiej do końca istniejącej nawierzchni bitumicznej o długości ok. 470 m. Za tę cześć planów miasto zapłaci 21.960 zł brutto. Plan na remont odcinka ul. Biernackiego od ul. Kopernika do ul. Kossaka o dł. 150 m będzie kosztował 8.784 zł brutto i wreszcie wykonanana będzie dokumentacja na położenie łącznika dróg wewnętrznych Kopernika – Partyzantów (teren Spółdzielni Mieszkaniowej) o dł. 100 m (koszt 7.808 zł brutto). Łączna wartość zamówienia wynosi 67 222 zł brutto.
Ale to nie wszystkie prace. W budżecie na ten rok zarezerwowano środki na wykonanie dokumentacji technicznej na wykonanie nowej ulicy łączącej ul. Biernackiego i Marii Skłodowskiej–Curie (przy budkach) oraz łącznika między tą planowaną ulicą a ul. Partzantów (między blokami przy ul. Biernackiego a szpitalem). Budowa tych dwóch dróg, na których znajdą się liczne miejsca parkingowe, jakże potrzebne w centrum miasta, będzie zrealizowana na mocy specustawy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (672) z dnia 28 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »