tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Planują kolejne remonty dróg

 

Od kilku lat trwa przebudowa dróg powiatowych biegnących przez teren gminy Drzewica. Inwestycje finansowane są po połowie przez powiat i gminę. Na przyszły rok planowane są kolejne wspólne zadania.
Jednym z nich będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3109 (przez Idzikowice) na odcinku granica gmin Opoczno i Drzewica – Radzice Małe oraz stykającej się z nią drogi powiatowej nr 3111E z Radzic Małych do Radzic Dużych. Modernizacja obejmie więc most na Drzewiczce.
Na razie jeszcze nie wiadomo kiedy zadanie zostanie realizowane. Obecnie Zarząd Dróg Powiatowych prowadzi procedury przetargowe mające na celu wyłonienie firmy, która wykona dokumentację projektową. Oferty można było składać do 24 listopada. Na opracowanie projektu zwycięski podmiot będzie miał czas do 30 czerwca 2011 r.
Dodajmy, że łączna długość odcinka, który pójdzie do remontu, wynosi 6,16 km. Sam most w Radzicach ma 46 metrów długości. Średnia szerokość pasa drogowego dla obu dróg to 14 m, przy czym jezdnia drogi 3109E ma średnio 5 m szerokości, natomiast drogi 3111E 6 m.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (699) z dnia 3 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »