tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Plac Kościuszki po nowemu

 
Zamiast starego żywopłotu nowe nasadzenia na placu koło krzyżaDuża część prac już została zakończona


Od kilkunastu dni wokół skrzyżowania ulic Szkolnej, Stawowej i Braci Kobylańskich trwają intensywne prace ogrodnicze. Ich celem jest zmiana wyglądu i ozdobienie roślinnością placu Kościuszki.
Roboty wykonywane przy pomocy pracowników interwencyjnych gminy mają się ku końcowi, dlatego przed Dniami Drzewicy wszystko powinno być zapięte na ostatni guzik.
– Najpierw został usunięty stary żywopłot a potem przygotowaliśmy ziemię pod nowe nasadzenia – informuje Hanna Sosnowiec pełniąca funkcję miejskiego ogrodnika. Po przekopaniu i wyściółkowaniu gleby rozpoczęto nasadzenia. Na placu pojawiły się krzewy wieloletnie takie jak tawuła złota i berberys a także jałowce płożące i tuje kuliste.
– Łącznie zasadzimy około 900 krzewów ozdobnych – dodaje. Rośliny jeszcze trochę urosną i wypełnią teren przy chodnikach, tworząc miłe dla oka, efektowne otoczenie.
Jednocześnie do remontu pójdzie znajdująca się na placu studnia. Gmina kupuje nową pompę, myśli też o wyłożeniu wokół studni bruku – tak jak to było w czasach przedwojennych. Studnia ma być nie tylko ładniejsza, ale przede wszystkim czynna.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (673) z dnia 4 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »