tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Piotrek podsumowuje sezon

 
Kajakarstwo górskieDwójka kanadyjka Piotr Szczepański ? Marcin Pochwała podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w slalomie kajakowymZawodnicy LKK Drzewica zakończyli tegoroczne starty przed dwoma tygodniami i nie uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w zjeździe kajakowym. Wśród startujących był jednak wychowanek drzewickiego klubu Piotr Szczepański, który jak zawsze pamiętał o kibicach ze swojej rodzinnej miejscowości.
Mistrzowska impreza odbyła się w miniony weekend na Kwisie w Leśnej. Piotrkowi, pływającemu w dwójce kanadyjce z Marcinem Pochwałą, przyniosła kolejne sukcesy.
Osada Krakowskiego Klubu Kajakowego zdobyła trzy medale: złoto na dystansie klasycznym i w konkurencji zespołowej oraz srebro w sprincie. Tym samym udanie spuentowała sezon 2013, okraszony dwoma srebrnymi medalami Mistrzostw Europy w slalomie kajakowym (Kraków, 9 czerwca).
Dodajmy, że Piotrek z Marcinem byli bardzo blisko strefy medalowej także podczas Mistrzostw Świata, rozegranych w połowie września na torze w Pradze. Polscy slalomiści zajęli piąte miejsce. W finałowym przejeździe C?2 zarobili 6 punktów karnych. Gdyby nie ta strata, zostaliby mistrzami świata, przy 2 punktach karnych mieliby srebro.
Piotrek jednak przyznaje, że atmosfera w reprezentacji nie była najlepsza ze względu na nieporozumienia na linii kadrowicze ? trenerzy kadry. W ostatnich dniach zarząd Polskiego Związki Kajakowego postanowił przeciąć konflikt i podjął decyzję o zakończeniu współpracy z dotychczasowym sztabem szkoleniowym na czele z głównym trenerem, Januszem Żyłką?Żebrackim.
Teraz reprezentanci Polski w slalomie kajakowym będą trenowali z trenerami klubowymi. Szkoleniowcem Piotrka i Marcina ma być Paweł Sarna ? były partner Pochwały z osady C?2. PZKaj zapowiada, że nowego trenera kadry wybierze do końca roku.
Po ostatnim starcie w sezonie Piotrek Szczepański podsumowuje tegoroczne występy i już tradycyjnie dziękuje wszystkim kibicom z Drzewicy. ? Za wsparcie i trzymanie kciuków przez cały sezon chcę podziękować drzewickim fanom, kolegom z Szacunku, rodzicom, dziewczynie i bliskim ? mówi. ? Przede mną przygotowania do nowego sezonu. Będę ciężko trenował i starał się z całych sił, żeby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki niż w tym roku.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (847) z dnia 4 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »