tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Piotr Stępień w finale krajowym

 
"Od Aten do Londynu"Opoczyńscy półfinaliści i ich opiekunowie


17 grudnia w Dzierżoniowie odbył się jeden z dwóch półfinałów krajowych (drugi miał miejsce w tym samym czasie w Białymstoku) konkursu wiedzy olimpijskiej "Na olimpijskim szlaku - od Aten do Londynu". W konkursie brali udział uczniowie naszych szkół, którzy wcześniej przebrnęli eliminacje strefowe.
Wielki sukces odniósł Piotr Stępień, uczeń Zespołu Szkół Samorządowych nr 2. Zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej w kategorii szkół gimnazjalnych awansował do finału krajowego. Finał, będący zwieńczeniem kolejnych etapów, odbędzie się w marcu w Centrum Olimpijskim w Warszawie z udziałem władz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Piotr Stępień będzie również reprezentował trzyosobową drużynę województwa łódzkiego, która zajęła drugie miejsce w półfinale i awansowała dalej.
W konkursie półfinałowym startowali także uczniowie opoczyńskiego ZSO, Magda i Michał Lesiakowie. Dobry wynik uzyskany w konkursie indywidualnym przez Magdę wystarczył do zajęcia czwartego miejsca, tak nie lubianego przez sportowców, ale do finału krajowego zakwalifikowane zostaną cztery osoby z najlepszymi wynikami z dwóch półfinałów. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdzie się Magda.
Wszyscy startujący otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Opiekunami uczniów są nauczyciele wychowania fizycznego, Jacek Stępień z ZSS nr 2 i Izabela Jaciubek z ZSO. Gratulujemy i życzymy jak najwyższych miejsc w konkursie finałowym.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (756) z dnia 6 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »