tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Żagielfinanse oferuje:
Pożyczki BANKOWE ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Piją i jeżdżą!

 
Tydzień na drogach


* 22 marca, o godz. 1.25 w Małych Końskich (gm. Mniszków) funkcjonariusze policji zatrzymali 30?letniego tomaszowianina, Marcina S., kierującego peugeotem w stanie nietrzeźwym. Badanie ujawniło obecność 0,57 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 22 marca, o godz. 18.20 w Opocznie na ul. Skłodowskiej?Curie 47?letni Marek M., kierujący peugeotem bipperem podczas nieprawidłowego wymijania doprowadził do kolizji z citroenem saxo, kierowanym przez 42?letnią kobietę. Sprawca był pijany ? badanie ujawniło aż 2,56 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca stracił prawo jazdy.
* 23 marca, o godz. 1.00 w Opocznie w al. Sportowej 22?letni Dawid W., kierujący daewoo lanosem, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do rowu i dachował. Na szczęście ani kierowcy, ani pasażerom lanosa, nic się nie stało, ale teraz może cała czwórka przemyśli jeszcze raz temat: Dlaczego nie można jeździć po spożyciu alkoholu?. Kierowca wydmuchał 1,97 promila!
* 25 marca, o godz. 9.10 w Żarnowie, na ul. Piłsudskiego policjanci zatrzymali kierującego audi A6 mieszkańca Starachowic, 34?letniego Roberta G. Badanie ujawniło 0,88 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 26 marca, o godz. 13.00 w Ziębowie (gm. Opoczno) policjanci zatrzymali Marcina N., który w stanie nietrzeźwym ? 1,28 romila alkoholo w wydychanym powietrzu ? kierowal fiatem cinquecento.
* 27 marca, o godz. 20.30 w Sitowej (gm. Opoczno) na prawidłowo zaparkowaną toyotę avensis najechał ford escort, kierowany przez 39?letniego Mariusza Z. Mężczyzna był pijany. Badanie dało wynik 2,56 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie był to jego pierwszy raz, gdy w tym stanie siadał za kółkiem. Już wcześniej stracił prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Teraz będzie odpowiadał przed sadem za spowodowanie kolizji, kierowanie w stanie nietrzeźwym i jazdę bez uprawnień. Trochę się więc mu nazbierało.

Zwierzęta na drogach
Zima ? na szczęście ? już za nami. Niestety, wraz z nadejściem wiosny nie pojawiła się w lasach karma, więc zwierzęta dziko żyjące nadal cierpią głód. W poszukiwaniu pożywienia zwierzęta przemieszczają się w pobliże siedzib ludzkich, często zmuszone są przekraczać drogi, co niejednokrotnie kończy się nieprzyjemnymi (dla kierowców) lub tragicznymi (dla zwierząt) skutkami. Dlatego po raz kolejny apelujemy, aby w pobliżu kompleksów leśnych zdjąć nieco nóżkę z gazu!
21 marca, o godz. 19.55 w Kamieniu (gm. Sławno) kierujący VW vento 40?letni mężczyzna śmiertelnie potrącił przebiegającego przez jezdnię dzika.

Igranie ze śmiercią
Artykuł 40.1. Kodeksu drogowego wyraźnie określa, że: kierujący motocyklem, czterokołowcem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym. Przepis ten wprowadzony został nie z powodu kaprysu ustawodawcy, ale w celu chronienia życia kierujących i ich pasażerów, dlatego należy go przestrzegać. Osoby lekceważące ten przepis muszą się liczyć w najlepszym przypadku z tym, że otrzymają mandat (100 zł) i 2 pkt karne.
21 marca, około godz. 17.00 w Drzewicy, na ul. Sikorskiego policjanci zatrzymali 15?letniego chłopca, który jechał bez kasku, a na dodatek ? nie posiadał uprawnień. Jak zwykle w takich przypadkach policjanci doprowadzili lekkomyślnego chłopaka do rodziców, poinformowali o tym, dlaczego ich syn został zatrzymany i przeprowadzili rozmowę profilaktyczną. Nie koniec jednak na tym. Sprawa znajdzie swój epilog przed sądem rodzinnym i dla nieletnich.
Informujemy o tym zdarzeniu tak szeroko, gdyż zaczął się już sezon motorowy. Rodzice powinni sami przeprowadzić ze swymi pociechami takie rozmowy profilaktyczne, wytłumaczyć, dlaczego tak ważne jest, by jeden z drugim jeździli w kaskach. Proszę pamiętać, że gdy ma się naście lat, to nie myśli się o śmierci?

Odważny inaczej
22 marca, o godz. 2.35 w Wójcinie (gm. Paradyż) nieznany kierujący podczas nieostrożnego wymijania doprowadził do zderzenia lusterkami ze scanią, kierowaną przez 42?letniego mieszkańca Nasielska. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Najpierw numer!
23 marca, o godz. 6.50 w Skroninie (gm. Białaczów) nieznany kierujący mercedesem vito podczas wyprzedzania doprowadził do kolizji z VW caravelle, kierowanym przez 37?letniego mężczyznę. Sprawca zatrzymał się, wysiadł, spojrzał, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. I choć poszkodowany miał dużo czasu, by przyjrzeć się mercedesowi, to zapamiętał tylko, że tablica rejestracyjna miała początkowe litery TKN. Nie zapamiętał numeru rejestracyjnego, co na pewno bardzo utrudni ustalenie sprawcy kolizji.

Nieprawidłowo
23 marca, o godz. 8.30 w Dzielnej (gm. Opoczno) 23?letni Łukasz N., kierujący daewoo calibrą podczas nieprawidłowego skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z renaultem laguną, kierowanym przez 26?letniego mieszkańca Przytyku. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Cofaj, cofaj?
25 marca, o godz. 12.30 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej 51?letni Lech M., kierujący fiatem uno, podczas cofania nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do kolizji z VW golfem, kierowanym przez 55?letnią kobietę.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (768) z dnia 30 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »