tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Pierwszy dzień wiosny za kierownicą

 
21 marca na terenie warsztatów Zespołu Szkól Technicznych w Mroczkowie Gościnnym odbył się I Powiatowy Turniej Motoryzacyjny pn.


Pomimo tego, że w powietrzu ciężko było wyczuć chociażby niewielki akcent wiosenny, uczestnicy imprezy nie odczuwali niedogodności zimowej aury i rozgrzani atmosferą współzawodnictwa świętowali pierwszy dzień wiosny.
Do rywalizacji zgłosiło się dziewięć trzyosobowych drużyn reprezentujących 5 szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu: Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Zespół Szkół Prywatnych, Zespól Szkól Ponadgimnazjalnych w Drzewicy i Zespół Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym.
Zadaniem uczestników był przejazd szkolnym samochodem nauki jazdy wyposażonym w zestaw do testu Stewarta toru manewrowego ze slalomem, rondem angielskim, podjazdami itp. O kolejności decydował czas przejazdu powiększony o dodatkowe kary ? 5 sekund w przypadku błędu technicznego.
W klasyfikacji drużynowej o zwycięstwie decydowała suma czasów trzech zawodników. Najlepszy rezultat osiągnęli kierowcy z ZSZ w Żarnowie w składzie: Krzysztof Ciach, Grzegorz Leśniak, Kamil Świąder (opiekunowie Mariusz Macias i Janusz Aleksandrowicz). Drugie miejsce wywalczyli uczniowie ZST w Mroczkowie Gościnnym: Piotr Czech, Bartłomiej Bogusz, Szczepan Michałowski (opiekun Robert Werłos). Trzecie miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół Prywatnych w składzie: Bartosz Kowalczyk, Mariusz Ciszewski, Sebastian Rogulski (opiekun Daniel Chojnacki).

Klasyfikacja końcowa
1. ZSZ w Żarnowie II
2. ZST w Mroczkowie Gościnnym I
3. ZSPryw. II
4. ZSP w Drzewicy
5. ZSP nr 1
6. ZSP nr 1 II
7. ZST w Mroczkowie Gościnnym II
8. ZSPryw. I
9. ZSZ w Żarnowie I

W klasyfikacji indywidualnej najlepszy przejazd odnotował Adam Kucharczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy (1 min 15 s i 63 setne), który o włos wyprzedził Bartosza Głowę z ZSP nr 1 (czas 1,15,68). Trzeci rezultat osiągnął Łukasz Madej z ZSP nr 1 (1,19,81).
Minimalne różnice czasu przejazdu poszczególnych zawodników świadczą o bardzo wyrównanym poziomie. Drobny błąd decydował o spadku o kilka pozycji w tabeli. Należy podkreślić że różnica czasu między pierwszym, a siódmym zawodnikiem wyniosła zaledwie 5 s.

Klasyfikacja końcowa w kat. indywidualnej (czołowa dziesiątka):
1. Adam Kucharczyk ? ZSP w Drzewicy
2. Bartosz Glowa ? ZSP nr 1
3. Łukasz Madej ? ZSP nr 1
4. Marek Jurowski ? ZST w Mroczkowie Gościnnym
5. Piotr Czech ? ZST w Mroczkowie Gościnnym
6. Sebastian Rogulski ? ZSPryw.
7. Krzysztof Ciach ? ZSZ w Żarnowie
8. Kamil Świąder ? ZSZ w Żarnowie
9. Radosław Jurek ? ZSP nr 1
10. Damian Marcinkiewicz ? ZSZ w Żarnowie

Za trzy pierwsze miejsca uczniowie otrzymali puchary i dyplomy, które wręczyli starości oraz pełniący obowiązki dyrektora ZST, Damian Pietrasik. Nad bezpieczeństwem uczestników i przebiegiem zawodów czuwali instruktorzy jazdy i praktycznej nauki zawodu: Wiesław Sołtysiak, Bogdan Bednarczyk, Jerzy Walkiewicz.
Dodatkową atrakcją były konkurencje sprawności jazdy quadem z przyczepą. Pomimo iż większość uczestników nie miała okazji do tej pory zasmakować jazdy takim pojazdem, doskonale wykonywała manewry: cofania z przyczepą po łuku oraz przejazdu toru manewrowego. Nad przebiegiem tych konkurencji czuwali przedstawiciele opoczyńskiego stowarzyszenia sportowego Opoczno Sport Team ? Mariusz Sarwiński i Jacek Kaczmarczyk. Zawodnik z najlepszym rezultatem otrzymał koszulkę "Górska jazda w centrum Polski", którą wręczył prezes OST, Mariusz Sarwiński.
Organizatorzy z Zespołu Szkół Technicznych zapewniają, iż turniej wejdzie na stałe do kalendarza imprez szkół powiatu opoczyńskiego.
Dodatkową atrakcją była konkurencja jazdy quadem z przyczepąTrzy najlepsze drużyny pierwszej edycji turnieju


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (820) z dnia 29 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »