tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Pielgrzymka pszczelarzy

 

W poniedziałek, 7 grudnia członkowie oraz sympatycy Rejonowego Koła Pszczelarzy w Opocznie wzięli udział w XXI Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę, by uczestniczyć w obchodach święta patrona pszczelarzy - św. Ambrożego.
Uroczystości rozpoczęły się mszą koncelebrowaną pod przewodnictwem kapelana pszczelarzy ks. Eugeniusza Marciniaka. W homilii wskazał na ogromną rolę pszczelarzy, którzy powinni ciągle zdobywać wiedzę i doświadczenie, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał pszczół. Wszystko po to, aby na nasze stoły trafiły wysokiej jakości produkty pszczele.
Po nabożeństwie pielgrzymi przemaszerowali do sali ojca Kordeckiego, gdzie głos zabrali m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Tadeusz Nalewajk i prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Sabat. W swoich wystąpieniach przedstawili zagrożenia, ale również nowe wyzwania oraz wyrazili wolę systematycznej współpracy dla dobra polskiego pszczelarstwa.
Na zakończenie poszczególne organizacje pszczelarskie wraz z życzeniami otrzymały poświęcone wcześniej opłatki, którymi będą się dzielić w okresie świątecznym.
Prezes Rejonowego
Koła Pszczelarzy w Opocznie
Rafał Goworek


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (648) z dnia 11 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »