tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Kultura

 Piekielny szlak

 
Jednym z założeń Lokalnej Strategii Rozwoju opracowanej przez Stowarzyszenie ?Lokalna Grupa Działania ? U Źródeł?, obejmującej obszar gmin Bliżyn, Gowarczów, Końskie, Ruda Maleniecka, Smyków, Stąporków, Białaczów, Paradyż oraz Żarnów jest realizacja innowacyjnego produktu turystycznego jakim jest


Planowana trasa szlaku liczy około 250 kilometrów i przebiegać będzie po obszarze dwóch województw ? świętokrzyskiego i łódzkiego przez teren wszystkich gmin należących do ?LGD ? U Źródeł?. Główną ideą projektowanego szlaku jest stworzenie możliwości odwiedzenia miejsc nawiązujących swoją nazwą do piekielnych mocy, które to od zawsze nurtowały ludzi, wzbudzały emocję. Mocom tym przypisywano stworzenie unikalnych kamiennych dzieł owianych legendami.
?Piekielny szlak? zaczynał się będzie w miejscowości o nazwie, a jakże ? Piekło, a kończył w miejscowości ? też łatwo zgadnąć ? Niebo w gminie Końskie. Połączy on największe atrakcje turystyczne z obszaru LGD ? U Źródeł, umożliwiając dotarcie do kluczowych miejsc wpisanych w nadrzędną, ?piekielną? ideę szlaku, owianych legendami nawiązującymi do sił nadprzyrodzonych. Trasa ?Piekielnego szlaku? połączy rezerwaty o charakterystycznych nazwach, pomniki przyrody oraz zabytki techniki, związane z odlewnictwem i przekuwaniem żelaza oraz wiele innych ciekawych miejsc, zabytków i atrakcji. Najpóźniej we wrześniu 2013 roku trasa ?Piekielnego szlaku? wraz z tzw. małą infrastrukturą turystyczną zostanie oddana do użytku. Zostanie oznakowana, drogowskazy zawisną przy skrzyżowaniu z innymi szlakami pieszymi, na mapach turystycznych i tablicach z siecią szlaków we wszystkich miejscowościach oraz miejscach chętnie odwiedzanych przez turystów. W kilku miejscach wzdłuż szlaku powstaną również miejsca biwakowe.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (761) z dnia 10 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »