tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Żagielfinanse oferuje:
Pożyczki BANKOWE ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Pięć nominacji do Radomia

 
W czwartek, 22 marca w Ośrodku Kultury Gminy i Miasta przeprowadzono regionalny etap IX diecezjalnego konkursu pieśni i poezji patriotycznej ?Kocham moją ojczyznę?, którego organizatorem jest diecezjalny instytut Akcji KatolickiejWśród nominowanych jest chór Gimnazjum im. Jana Pawła IIDo eliminacji przystąpiło 62 uczestników. Prezentacje odbywały się w sali kameralnej OKGiM. Oceniało je jury w składzie: Marcin Tkaczyk (przewodniczący), Alina Szymańska, Wojciech Turek i Kamil Ferensztajn. Po kilku godzinach pracy wyłoniło laureatów.
Pierwsza kategoria to pieśń patriotyczna. W gronie najmłodszych wykonawców pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Majcherek (Opoczyński Ośrodek Przedszkolny w Radzicach Dużych), natomiast wyróżnienie otrzymał zespół ?Wiewióreczki? z Przedszkola Samorządowego w Drzewicy. W grupie klas IV?VI szkół podstawowych pierwsze miejsca przyznano zespołowi wokalnemu z PSP w Domasznie oraz solistce Wiktorii Klimek (PSP w Radzicach Dużych), a drugie Wiktorii Babis (PSP w Domasznie). W grupie gimnazjalnej na pierwsze miejsca oceniono prezentacje chóru szkolnego Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz solistki Celiny Babis z tej samej placówki. W najstarszej grupie wiekowej pierwsze miejsce zdobyła Paulina Wołynkiewicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy.
Drugą kategorią była poezja patriotyczna. Wśród przedszkolaków najwyżej oceniono recytacje Oliwii Miązek (PSP w Domasznie) ? pierwsze miejsce, Alicji Dąbrowskiej (PSP w Brzustowcu, Oddział Przedszkolny w Jelni) i Julii Jaciubek (Drzewica) ? drugie miejsca. W grupie klas I?III pierwsze miejsce zajęła Marysia Pałgan (OKGiM), drugie Aleksandra Bandurska (PSP w Domasznie) i Natalia Kupis (PSP w Radzicach Dużych), trzecie Magdalena Szpocińska (PSP w Domasznie). W gronie uczniów klas IV?VI pierwsze miejsce przyznano Karolowi Gapysowi (PSP w Domasznie), drugie Klaudii Kmicie (PSP w Drzewicy) i Aleksandrze Szczepaniak (PSP w Domasznie), trzecie Aleksandrze Kuc i Izabeli Widawskiej (PSP w Brzustowcu) oraz Bartłomiejowi Jarząbkowi (PSP w Domasznie). W grupie ponadgimnazjalnej wyróżnienie otrzymała Dagmara Sadzikowska z ZSP w Drzewicy. W kategorii placówek pozaszkolnych na pierwsze miejsce zasłużył Arkadiusz Nowak z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy.
Jury przyznało pięć nominacji do diecezjalnego finału konkursu, który odbędzie się 17 kwietnia. Do Radomia pojadą: chór oraz Celina Babis z Gimnazjum im. Jana Pawła II, Marysia Pałgan (OKGiM), Karol Gapys (PSP w Domasznie) i Arkadiusz Nowak (WTZ). Laureaci finału wystąpią w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Krakowie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (768) z dnia 30 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »