tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG - lek. med. Agnieszka Grabińska. ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Pełna gala

 
Chyba po raz pierwszy w historii Opoczna i MDK goście zaproszeni na uroczystą galę wchodzili po schodach wyłożonych czerwonym dywanem. Każdego też witał barwny szpaler złożony z członków zespołu „Tramblanka”. Dyskretnie, troszeczkę z boku, najpiękniejsze standardy grała Orkiestra MiejskaTort, jak to zwykle na urodzinach


Uroczysta gala, która w piątek, 21 maja rozpoczęła obchody jubileuszowe 50–lecie ZPiT „Tramblanka” i 30–lecie MDK, była okazją do przypomnienia dorobku onu jubilatow. Był to też ów szczególny moment, w którym można było podziękować ludziom, którzy tworzyli historię i uhonorować najbardziej zasłużonych.
Odznaką honorową „Zasłużony dla kultury polskiej” , przyznaną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego odebrali: Anna Kowalczyk, długoletnia dyrektorka MDK, Mirosław Cieniuch – członek zespołu „Tramblanka”, w którym tańczy od 17 roku życia i Halina Biniek, emerytowana nauczycielka, pasjonatka folkloru, prowadząca ludowe zespoły dziecięce. W imieniu ministra odznaczenia wręczył Marek Mazur, przewodniczący sejmiku województwa łódzkiego.
Uhonorowani zostali byli dyrektorzy MDK. Statuetkę „Pegaza” dyrektorka MDK Monika Matusiewicz wręczyła: Marianowi Mrozowi, pierwszemu dyrektorem placówki w latach 1978–1979 a także wszystkim następnym: Józefie Gołąb (1979–1980), Mieczysławowi Badurze (1980–1985), Annie Kowalczyk (1985–1990), Michałowi Boguckiemu (1990–1991), Janowi Wieruszewskiemu (1991–1995), Tadeuszowi Głogowskiemu (1995–2002) i Irenie Białas (2003–2009).
Jednak sukcesy MDK nie byłyby możliwe, gdyby nie pomoc i wsparcie wielu ludzi, związanych zawodowo z placówką, przyjaciół, sponsorów i mecenasów. Aby i im podziękować, dyrekcja MDK nagrodziła ich specjalnymi grawerkami. Otrzymali je długoletni pracownicy MDK: Halina Kałużna, Maria Czarnecka, Jadwiga Sobczyk , Elżbieta Wijata, Andrzej Kędziora oraz instruktorzy MDK: Rafał Kądziela, Tadeusz Nejman, Bogdan Lipski, Edward Rogowski, Przemysław Nowak. Nagrodzeni zostali też sponsorzy: Ceramika Paradyż – prezes Piotr Tokarski, Standard – Stefan i Danuta Rogulscy, Dromed – Grzegorz Więckowski i Leszek Rozpędek, Agro Wikt – Jan Wiktorowicz, Bud Trans – Krzysztof Rzeźnik oraz Edward Szczepanik.
Dyrekcja MDK dostrzegła i doceniła też ważną rolę, jaką spełniają media. Specjalną, pamiątkową grawerkę otrzymały: Tygodnik Opoczyński oraz Telewizja Lokalna Opoczno.
Oczywiście, MDK jest instytucją finansowaną przez samorząd i od jego decyzji zależy bardzo wiele. Przykładem doskonałej współpracy jest choćby remont i modernizacja placówki, za co podziękowano przewodniczącemu Rady Miejskiej Zdzisławowi Wojciechowskiemu i burmistrzowi, Janowi Wieruszewskiemu.
Wszyscy odznaczeni i uhonorowani odbierali swe nagrody na wyjątkowo przygotowanej scenie, na której dominującym kolorem była biel. Białe więc były story i długie rękawy, kolorowo podświetlane, białe były też wielkie kule lampionów. Trzeba przyznać, że dekoracja była piękna, a uzupełniały ją po dwóch brzegach dwa symboliczne banery – 30–lecie MDK i 50–lecie Zespołu Pieśni i Tańca Tramblanka. List gratulacyjny, w imieniu marszałka województwa łódzkiego wręczył dyrektorce przewodniczący sejmiku Marek Mazur, były również życzenia do starosty Józefa Roga oraz parlamentarzystów: Elżbiety Radziszewskiej i Artura Ostrowskiego, od wicewojewody Krystyny Ozgi, od ZSS nr 1 i ZSS nr 3, Poradni Psychologiczno—Pedagogicznej, Zespołu Szkół nr 4, ZNP, Opteksu oraz PZERiI.
Po oficjalnej części dla wszystkich zaśpiewał Zbigniew Wodecki, a po koncercie zaproszono wszystkich na otwarcie wystawy plastycznej i słodki poczęstunek. Musimy tu przyznać, że wielopiętrowa konstrukcja z białymi tortami ozdobionymi fajerwerkami, zrobiła na wszystkich spore wrażenie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (672) z dnia 28 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »