tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Patriotyczny Brzustowiec

 
Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowcu bardzo uroczyście obchodziła 220. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 majaUczniowie obchodzą Święto Narodowe Trzeciego Maja


W środę, 4 maja w szkole w Brzustowcu odbyła się uroczysta akademia z okazji 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wydarzenie to zgromadziło całą społeczność szkolną ? uczniów oraz nauczycieli na czele z dyrektorką Mirosławą Wijatą.
O część artystyczną postarali się uczniowie z oddziału przedszkolnego pod opieką Jolanty Piątkowskiej oraz uczniowie z klas IV?VI przygotowani przez nauczycielkę historii Annę Świderską. Recytując wiersze m.in.: Franciszka Karpińskiego, Hanny Ożogowskiej i Jadwigi Korczakowskiej przypomnieli zebranym historię i okoliczności powstania konstytucji.
W ramach obchodów przygotowano również dekorację tematyczną pt. Powitajmy 3 maja. Uczniowie klas 0?III z pomocą swoich wychowawczyń wykonali flagi i kwiaty w biało?czerwonych barwach. Całość dopełniły pieśni patriotyczne: ?Rota?, ?Witaj, majowa jutrzenko?, ?Boże, coś Polskę?.
Powaga treści, piękna muzyka, galowe stroje dzieci i biało?czerwone barwy sprawiły, że zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie z uwagą i zainteresowaniem obejrzeli występ. Na zakończenie dyrektorka serdecznie podziękowała dzieciom i nauczycielom. Podkreśliła, jak bardzo istotne jest przypominanie ważnych wydarzeń z dziejów naszego kraju. Takie rocznice są ku temu najlepszą okazją.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (722) z dnia 13 Maja 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »