tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Patriotycznie w Ośrodku Kultury

 


Ośrodek Kultury Gminy i Miasta będzie gospodarzem eliminacji regionalnych X diecezjalnego konkursu pieśni i poezji patriotycznej pod hasłem "Kocham moją Ojczyznę". Inicjatywa ma na celu wzrost świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków, pogłębienie znajomości naszej historii i kultury zawartej w pieśni i poezji na przestrzeni dziejów.
Eliminacje współorganizowane przez parafialny oddział Akcji Katolickiej w Drzewicy oraz Urząd Gminy i Miasta odbędą się w poniedziałek, 8 kwietnia. Początek o godz. 10.00.
Jak informuje dyrektor Krzysztof Kowalski, Ośrodek Kultury przyjmuje zapisy do środy, 3 kwietnia. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 48 375 62 88.
Zgodnie z regulaminem, konkurs zostanie przeprowadzany w dwóch oddzielnych kategoriach ? pieśni patriotycznej i poezji patriotycznej. Prawo uczestnictwa mają dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Brać udział mogą również zespoły (maksymalnie 10?osobowe), grupy reprezentujące placówki oświatowo?wychowawcze oraz grupy parafialne.
W drzewickich eliminacjach wystąpią zwycięzcy etapu szkolnego, zakwalifikowani przez szkolne komisje konkursowe. Laureaci pierwszych miejsc szczebla regionalnego uzyskają awans do finału diecezjalnego, który obędzie się Radomiu.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (819) z dnia 22 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »